קרן ההשקעות InfraRed מצטרפת לפרויקט אנרגיה שאובה בגלבוע

קרן ההשקעות InfraRed מצטרפת לפרויקט אנרגיה שאובה בגלבוע

 
 
 
קבוצת שיכון ובינוי וקבוצת אלקטרה דיווחו כי קרן ההשקעות InfraRed (אחת השותפות של שיכון ובינוי בפרויקט בטקסס ארה”ב) תרכוש 49% מסך המניות בזכיין של פרויקט ’אגירה שאובה’ בגלבוע, לא כולל את מניות ההקמה, התפעול והאחזקה, המוחזקות כיום בבעלות שווה על ידי אלקטרה ושיכון ובינוי.
פרויקט ’אגירה שאובה’ בגלבוע הינו פרויקט למימון, תכנון, הקמה, תפעול ותחזוקה של תחנת כוח הידרואלקטרית בטכנולוגיית אגירה שאובה בעלת הספק מותקן של 300 מגה- וואט. אגירה שאובה הינה דרך יעילה לאגירת חשמל בקנה מידה גדול, ומשמשת כלי לניהול מערכת החשמל וייעול פעילותה.
“אלקטרה שמחה לפעול למימוש נכסים בעיסקאות המניבות לה תזרימי מזומנים גבוהים. העסקה, שצפויה להניב לאלקטרה רווח נטו אחרי מס של כ-22 מיליון שקל ותזרים מזומנים של כ-86 מיליון שקל ברבעון השלישי של 2016, מעידה על איכות הנכס ומיקומו האטרקטיבי, וכן על יצירת ערך בפרויקט שאלקטרה מובילה מאז ייזומו ועד הקמתו ותפעולו”, אמר איתמר דויטשר, מנכ”ל אלקטרה.
ירון קריסי, מנכ”ל קבוצת שיכון ובינוי, מסר ש”העסקה מהווה מימוש של נכס איכותי תוך יצירת ערך לשיכון ובינוי. העסקה תניב לשיכון ובינוי תזרים מזומנים של כ-86 מיליון ש”ח. אנו שמחים על הצטרפותה שלInfraRed, קרן השקעות בינלאומית מובילה עם ניסיון בפרויקטי תשתיות מורכבים. הצטרפותה שלInfraRed לפרויקט מהווה הבעת אמון בשיכון ובינוי ובפרויקט”.


פי.סי.חץ