בוטל כתב אישום לבית קפה בגין מזגן מרעיש

בוטל כתב אישום לבית קפה בגין מזגן מרעיש

 


בית משפט השלום באשדוד ביטל לאחרונה כתב אישום נגד אילן בר שלום, בעליו של בית הקפה “מפגש אילן” שבזמנו קיבל דו”ח בגין מזגן מרעיש. 
הדו”ח שנרשם לבר שלום בוטל אף הוא לאחר שעו”ד לורה מישוק גרוסמן, שייצגה את בר שלום, הגיעה להסדר עם נציגת עיריית אשדוד, עו”ד חופית אוחנה, לפיו הדו”ח יבוטל. לפיכך, הורה השופט יהודה לייבלין על מחיקת כתב האישום, בתוספת אזהרה לבר שלום שלא יעבור עבירה דומה בעתיד.
בתחילת חודש יולי 2015 הגיעו פקחית ושוטר מהשיטור המשולב בעיר בשעה 2:20 בלילה אל “מפגש אילן”, בית קפה ברחוב רוגוזין באשדוד, בטענה כי התקבל דיווח במוקד העירוני על רעש מהמזגן. לטענת הבעלים הוא יצא מבית הקפה יחד עם השוטרים, והוכיח כי בית העסק אינו מרעיש. למרות שהשוטרים לא הגיעו עם מד דציבלים, הם בחרו לסיים את הפניה למוקד על פי שיקול דעתם בדו”ח על סך 730 שקלים. הסיפור עורר סערה גדולה ברשת, לאחר שבר שלום פרסם סרטון מהאירוע בפייסבוק בו צפו למעלה מ-130 אלף גולשים, ואף שודר בתוכנית הטלוויזיה “צינור לילה”.
“אני מרוצה מהפסיקה של בית המשפט, והיה ברור מלכתחילה שהדו”ח יימחק”, אמר בר שלום. “האמת היא הדרך הטובה ביותר, ולכן בחרתי לדון על הנושא בין כותלי בית המשפט. אני מקפיד שלא להוציא כל רעש מהעסק שלי, וחבל שהפקחים לא הפעילו שיקול דעת הגיוני באותה העת. בכך הם היו מונעים את הטרטור וההוצאות של עיריית אשדוד. בהזדמנות זאת אני רוצה להודות לעו”ד לורה מישוק גרוסמן על הליווי הצמוד ועל ההישג המכובד”.


פי.סי.חץ