תישקל התקנת מזגנים בעמדות האבטחה במוסדות החינוך בהרצליה

תישקל התקנת מזגנים בעמדות האבטחה במוסדות החינוך בהרצליה

 

ועדת הביטחון של עיריית הרצליה תדון בהצעה להתקנת מזגנים בעמדות האבטחה במוסדות החינוך בעיר. כך נקבע בישיבת מועצת העיר שהתקיימה לאחרונה, בעקבות הצעה לסדר של חבר המועצה יריב פישר.
“המאבטחים בבתי הספר מגנים בגופם על ילדינו. בשל כך חלה עלינו החובה המוסרית לדאוג לרווחתם”, כתב פישר בהצעתו. “לצערי התנאים הפיזיים להם זוכים המאבטחים אינם ראויים ומעל הכל חשיפתם לתנאי מזג האוויר, כאשר אין להם חימום בחורף או קירור בקיץ”.
פישר מציין כי מדובר במאבטחים שמרוויחים שכר מינימום ועובדים בתנאים לא אנושיים ללא מזגן. “יש ערים ששם הותקנו מזגנים  בעמדות האבטחה וכך צריך להיעשות בהרצליה”.
ראש עיריית הרצליה, משה פדלון קרא להסיר את ההצעה מסדר היום וציין כי הנושא יעבור לבדיקת ועדת הביטחון בראשות חבר המועצה יוסי קוממי. פישר הביע סיפוק מהחלטתו של פדלון וביקש להשתתף בדיוני ועדת הביטחון בנושא.
במקביל, נמסר מעיריית הרצליה, כי החברה לפיתוח עירוני, סיימה את השיפוץ המקיף של אולם הספורט של בית הספר אלון, שארך כארבעה חודשים והתבצע בעוד האולם ממשיך בפעילותו השוטפת. עלות השיפוץ מסתכמת בכ-2.4 מיליון שקל.
במסגרת השיפוץ נבנו מלתחות חדשות לבנים ולבנות, כולל תא שירותים לנכים, בוצעו עבודות צנרת והותקנה מערכת מיזוג אוויר חדשה ומתקדמת, מערכת גילוי אש ועשן,  מערכת אינסטלציה חדשה, כולל אבזרים וכלים סניטריים, כמו גם תקרות אקוסטיות, ריצוף וחיפוי קירות, מערכת מיזוג אוויר, מערכת כריזת חירום, הוסדרו שיפועי רמפה לכניסה לאולם, הותקנו מעקות ומאחזי יד ועוד.
“עבודות השיפוץ הן חלק מרצוננו להבטיח לתלמידים סביבה אסתטית, נעימה ובטוחה הן בכיתות והן באולם הספורט, ואנו עושים זאת תוך שמירה על רמת ביצוע גבוהה”, אמר ראש העיר משה פדלון.
מנכ”ל עיריית הרצליה, יהודה בן עזרא ציין כי “עיריית הרצליה פועלת לאורך החופש הגדול, ובעת הצורך גם בשנת הלימודים, על מנת לשפץ, לתקן ולבנות מה שנדרש במוסדות החינוך בעיר, תוך הקפדה על הנגשת המרחב בגנים ובבתי הספר לתלמידים עם מוגבלות”.


פי.סי.חץ