יקנעם תשקיע 2 מיליון שקל בתאורה ירוקה

יקנעם תשקיע 2 מיליון שקל בתאורה ירוקה


יקנעם ממשיכה לשמור על הירוק ולחשוב לירוק. במסגרת מגוון הפעילויות שמקודמות בעיר הירוקה המובילה, תשקיע עיריית יקנעם, בשיתוף עם משרדי הפנים והבינוי והשיכון, כשני מיליון שקל בהחלפת תאורת הרחובות ביישוב לתאורת לדים.
כחלק מהיותה של יקנעם עיר ירוקה, ובמסגרת תוכנית החיסכון של הרשות לחיסכון בחשמל, הביא ראש העיר סימון אלפסי המלצה למועצת העיר לאישור ביצוע החלפת תאורה במספר רחובות בעיר, כאשר השלב הראשון של הפרויקט יבוצע ברחובות הצאלים, האלונים ובשדרות רבין, בעלות של כשני מיליון שקל.
העבודות בתחילת הפרויקט ימומנו במלואן על ידי עיריית יקנעם, ובהמשך צפויה הרשות לקבל מענק של חצי מיליון שקל ממשרד הבינוי.
בעיריית יקנעם לא מסתפקים רק ברחובות הללו, וחושבים על הרחבת הפרויקט, וכבר הוגשה בקשה למשרד לאיכות הסביבה לסייע במימונו.
במסגרת הפעילות להרחבת הפרויקט הוכנה תוכנית להחלפת התאורה לתאורת לדים בכל רחובות היישוב, כאשר אומדן ביצוע עלות העבודות הכולל מוערך בכ- 10 מיליון ש”ח.
התוכנית תבוצע בהדרגה, וכל פעם ייצא מכרז להחלפת התאורה ברחובות אחרים. השלמת העבודות בכל רחבי העיר צפויה להסתיים בתוך כשלוש שנים. ביקנעם מאות עמודי חשמל, והחיסכון הצפוי בחשמל צפוי להיות בסדר גודל של 60%-70%.
ראש העיר, סימון אלפסי: “יקנעם היא עיר ירוקה מובילה ואנו כל הזמן חושבים כיצד ואיך לדאוג עוד לסביבה. החלפת תאורת הרחוב לתאורת לדים חשובה לנו מאוד ואנו נפעל ליישמה במספר שלבים בכל רחבי העיר. בנוסף לאג’נדה הירוקה שלנו, החלופה תביא גם לחיסכון כלכלי בלתי מבוטל בהוצאות החשמל, כך שבסופו של דבר נחזיר את כל ההשקעה שלנו ואף מעבר לכך”.


פי.סי.חץ