תוקם ועדה להסרת חסמים מייצור חשמל מאנרגיה מתחדשת

תוקם ועדה להסרת חסמים מייצור חשמל מאנרגיה מתחדשת


ועדת הכלכלה של הכנסת, בראשות ח”כ איתן כבל, אישרה לקריאה ראשונה את הצעת החוק של ח”כ איתן ברושי, עליה חתומים חברות וחברי כנסת רבים נוספים, שנועדה לעודד ייצור חשמל מאנרגיה מתחדשת ולהקים ועדה שתבחן ותמליץ על פעולות לצמצום החסמים בענף. 
ח”כ איתן ברושי אמר כי “המדינה נכשלה בפיתוח משק האנרגיה המתחדשת, ובישראל צריך אנרגיה מיוחדת כדי לייצר חשמל מאנרגיות מתחדשות. כולם רוצים אנרגיה מתחדשת, אבל תוקעים מקלות האחד בגלגלים של השני ולכן צריך פה חוק”. הוא הסביר כי ההצעה נועדה לסייע לממשלה לעמוד ביעדים אותם היא הגדירה, של ייצור 10% מהחשמל באנרגיה מתחדשת עד שנת 2020, ויש להקים לשם כך ועדה להסרת חסמים כדי שהמדינה תעמוד ביעדים שהיא עצמה קבעה לה.
מנכ”ל איגוד החברות לאנרגיה ירוקה לישראל, איתן פרנס, אמר: “עבורנו זה לא פחות מיום חג, כי כבר שנים שהנושא מחוץ לספר החוקים. ההצעה תיצור רציפות שלטונית מחייבת בהחלטות ממשלה, ותגרום לממשלה שלא לרוץ ולשנות את החלטותיה כל כך מהר. המשמעות הציבורית של אישור ההצעה היא עצומה, כיום גופי המימון לא מאמינים בתחום וכשהם יראו שמתייחסים לזה ברצינות גם היחס שלהם ישתנה”. 
כאמור, הוועדה אישרה את ההצעה פה אחד, בתמיכת היו”ר כבל, היוזם ח”כ ברושי, ח”כ חנין, ח”כ חאג’ יחיא וחברת הכנסת יעל כהן פארן. לפי ההצעה שאושרה תוקם ועדה בינמשרדית שתבחן את החסמים המונעים עמידה ביעדי הממשלה להקמת מתקני ייצור חשמל מאנרגיה מתחדשת, ותיתן המלצות לצמצום החסמים.


פי.סי.חץ