מערכות סולאריות בהיקף 150 מיליון ש’ יסופקו לבתים פרטיים

מערכות סולאריות בהיקף 150 מיליון ש’ יסופקו לבתים פרטיים

 

חברת Enerpoint ישראל, המייבאת ומתקינה מערכות סולאריות להפקת חשמל ביתי, חתמה עם חברת Cal על הסכם להקצאת אשראי לבעלי בתים פרטיים בהיקף של 150 מיליון ש’’ח למימון מערכות סולאריות שיותקנו על גגות הבתים. 
ההלוואה תאפשר לבעלי בתים פרטיים עם גגות בשטח של 70 מ”ר ומעלה, להתקין מערכת סולארית ולשלם על המערכת עלות ראשונית של 5000 ש’’ח בלבד והיתרה בתשלומים חודשיים לתקופה של 10 שנים. גובה ההחזר החודשי צפוי להיות מכוסה במלואו ע”י החשמל שתייצר המערכת הסולארית, כך שלמעשה, “השמש תממן את תשלום ההלוואה”. 
כידוע, בשנים האחרונות הממשלה מקלה משמעותית ברגולציה ובבירוקרטיה לאימוץ טכנולוגיות  סולאריות להפקת חשמל ירוק ובריא לסביבה. שיטת ה”מונה נטו” הנהוגה כיום, מאפשרת לצרכן הפרטי לייצר חשמל באופן עצמאי לשימוש עצמי ולקזז את החשמל אותו הוא מייצר מחשבון החשמל שלו. למונה נטו, הצטרפו לאחרונה גם הקלות ופטורים נוספים דוגמת פטור מהיטל השבחה, פטור מארנונה ופטור ממס הכנסה עד תקרת ייצור חשמל בשווי של 24,000 ש’’ח בשנה, זאת על מנת לאפשר לעוד אנשים פרטיים לאמץ את הטכנולוגיה.
דני דנן, מנכ”ל Enerpoint ישראל: “מדובר בבשורה של ממש. אימוץ מערכת סולארית תייצר למשפחה הממוצעת בישראל חשמל בשווי שנתי של מעל ל-9,000 ש’’ח וחיסכון של מעל ל-100,000 ש’’ח ב-20 שנה. אם לוקחים בחשבון את אופציית המימון הנוחה של חברת Cal, מדובר באחת ההשקעות המשתלמות ביותר, לא רק לכיס אלא גם לאיכות הסביבה של כולנו”.  
 


פי.סי.חץ