אורמת החלה בהפעלת תחנת כוח גיאותרמית בהונדורס

אורמת החלה בהפעלת תחנת כוח גיאותרמית בהונדורס

 


אורמת טכנולוגיות, בשליטת קרן פימי, החלה בהפעלת תחנת הכוח הגאותרמית Platanares שבהונדורס. כושר הייצור המתוכנן של התחנה צפוי להיות בהיקף של 35 מגה-וואט, והתחנה צפויה לייצר בממוצע הכנסות שנתיות של 33 מיליון דולר. הפרויקט מגדיל את כושר הייצור של התחנות הגיאותרמיות של אורמת ל-762 מגה-וואט.
פלטנרס הינו פרויקט BOT לתקופה של 15 שנים ממועד ההפעלה של התחנה. החברה ביצעה קידוחים ובדיקות מקיפות שהושלמו בדצמבר 2015 ותמכו בהחלטה להגדיל את כושר הייצור המתוכנן ל 35 מגה-וואט וזאת לעומת התכנון המקורי של כ-18 מגה-וואט.
אורמת טכנולוגיות תמכור את החשמל שתייצר בתחנה בעיקר על-פי הסכם ל-30 שנים שנחתם עם חברת החשמל הלאומית של הונדורס. הפרויקט צפוי ליהנות מפטור ממס ב-10 שנות ההפעלה הראשונות, על פי החוק לעידוד ייצור אנרגיה מתחדשת שנחקק בהונדורס ב-2007. 
יצחק אנג'ל, מנכ"ל אורמת טכנולוגיות: "התוספת של פלטנרס, תחנת הכוח הגיאותרמית הראשונה בהונדורס, לפורטפוליו שלנו הנה אבן דרך חשובה המעידה על המחויבות שלנו להתרחבות בינלאומית. מאז התחלנו להטמיע את התוכנית האסטרטגית שלנו להרחבת דריסת הרגל הגלובאלית של החברה, גיוונו את הפורטפוליו שלנו עם שלושה אזורים חדשים וכיום אנו מפעילים 762 מגה-וואט בשש מדינות. אנו עובדים על מספר רב של פרויקטים פוטנציאלים באפריקה, אסיה ומרכז אמריקה ובכוונתנו להגדיל את נוכחותנו היכן שיש פוטנציאל יחד עם ביקוש יציב לאנרגיה גיאותרמית אמינה". 


פי.סי.חץ