אמקורטק התקינה מערכת חימום מים במלון פלאזה בנצרת

אמקורטק התקינה מערכת חימום מים במלון פלאזה בנצרת

חברת אמקורטק אנרגיה מתחדשת בע"מ, הפועלת בתחום פתרונות להתייעלות אנרגטית בחימום מים, התקינה לאחרונה מערכת סולארית לחימום מים במלון פלאזה נצרת, שחרט על דיגלו להפוך למלון ירוק. 
שמואל ברק, סמנכ"ל השיווק באמקורטק, מוסיף כי מלון פלאזה השוכן בנצרת עלית הוא אחד המלונות הותיקים באזור זה, אזור הנהנה משמש רוב ימות השנה.

המלון כולל 184 חדרים, חדר אוכל, מסעדות, בריכה מחוממת ושטח רצפה (כולל המדשאות סביב המלון) של כ-5,500 מ"ר. המלון צורך כמיות גדולות של מים חמים לצורך תפעול כל מתקניו. החימום נעשה על ידי תנורי גז.

בתקופה האחרונה, בה עלתה המודעות לנושאי איכות הסביבה והצורך לחסוך באנרגיה עומד בראש סדר עדיפות לאומי, החליטה הנהלת רשת פלאזה שזה הזמן לבחון את האפשריות הקיימות בשיתוף עם חברת אמקורטק.

מכיוון שהמלון נמצא באחד מאזורי הארץ בהם שוררת קרינת שמש גבוהה, הוחלט לנצל את זמינות האנרגיה הסולארית החינמית שהמקום התברך בו ממילא.

לצורך החיסכון בעלויות הגז, תוכננה, יחד עם מנהל האחזקה של המלון, מערכת לחימום מים חמים לצרכי הסניטציה של המלון, למיזוג ולחימום הבריכה.

בראש מעייניו היה לשמור בתכנון על טמפרטורת המים החמים במיכלי האגירה בין º65-º70. לשם כך הותקנה מערכת הכוללת כ-25 קולטי שמש קונווציונליים המוצבים על גג המלון בשטח 65 מ"ר, כאשר כל קולט מספק 10.8 קילוואט. הקולטים מיוצרים במפעלי "אמקור" בטכנולוגיה מתקדמת עם ציפוי TINOX המבטיחה נצילות אנרגיה ברמה גבוהה. הקולטים מחוברים למערכת אגירת מים בנפח כולל 5.1 קוב, מערכת הולכה המורכבת מ-2 מחליפי חום שבהם מבוצע מעבר חום ומערכת בקרה בשליטה מחדר מנהל האחזקה של המלון.

התוצאות: חיסכון שנתי בגז הנאמד בכ- 84,109 קילוואט לשנה, הקולטים חוסכים כ-21 טון CO² בשנה והחזר השקעה הינו כ-3.5 שנים.


פי.סי.חץ