עסקת שיא: 50 אלף פאנלים סולאריים נמכרו ב-70 מיליון ש'

עסקת שיא: 50 אלף פאנלים סולאריים נמכרו ב-70 מיליון ש'

שיא סולארי ישראלי: חברתRCS SOLAR , היבואנית הגדולה בישראל לפאנלים סולאריים, הודיעה על השלמת העסקה הגדולה ביותר בישראל עד כה בתחום האנרגיה הסולארית, עם מכירה של 10 MW ללקוח בודד. 

במסגרת העסקה, תמכורRCS SOLAR  כ- 50 אלף פאנלים סולאריים, בעלות של כ- 70 מיליון ש"ח, לחברת ענבר אנרגיה סולרית, חברת תכנון, התקנה ותחזוקה למערכות סולאריות מהגדולות בישראל. שווי העסקה כפול למעשה מהשיא הישראלי הקודם לעסקה בודדת, שעמד על 5 MW.  

בנוסף הודיעהRCS SOLAR  כי צפי המכירות שלה לשנת 2011 עומד על 75 MW, כחצי מיליארד ש"ח, סכום שובר שיאים במשק האנרגיה המתחדשת. מתוך צפי זה, כבר נצברו בחברה מאז תחילת 2011 הזמנות משולמות בסך של כ- 210 מיליון ש"ח עבור 30 MW.

בעליRCS SOLAR , רמי פלר, אומר כי: "השיא הישראלי החדש הזה יישבר במהרה, אולי עוד השנה. 2011 תהיה שנת הפריצה של האנרגיה הסולארית, ואין דבר מתבקש מכך במדינת ישראל עתירת השמש שעדיין תלויה בנפט המזהם והמתייקר המיוצר ברובו במדינות עוינות".

RCS SOLAR , מקבוצתRCS GROUP  היא הנציגה הבלעדית בישראל של יצרניות הפאנלים הסולאריים הגדולות בעולם, Suntech ו- Trina solar, ומייצגת אף את British petroleum ואת חברת Evergreen, מפעילת מטוס הכיבוי "סופר טנקר" שגויס לכבות את השריפה בכרמל.


פי.סי.חץ