הנער ששאף גז מזגנים ודחף חברו הורשע בהריגה

הנער ששאף גז מזגנים ודחף חברו הורשע בהריגה

בית המשפט המחוזי בפ"ת הרשיע בהריגה נער בן 16 וחצי, שלפני כשנה דחף את חברו למוות מגג בית ספר בנתניה, לאחר שעלו יחד עם חבריהם לשאוף גז מזגנים. מהכרעת הדין עולה כי חבורת הנערים טיפסו במארס אשתקד לגג בית הספר "רש"י" בעיר דרך סורגי החלונות ושאפו גז מאחד ממדחסי המזגנים באמצעות קשית פלסטיק ובקבוק. בשלב מסוים פרץ ויכוח בין שניים מהנערים, במהלכו דחף אחד מהם את חברו מהגג מגובה שבעה מטרים. הנער, סיסאי אשטו, נחת על גבו ומעוצמת הנפילה נקבע מותו במקום האירוע. מיד לאחר מכן ירדו חבריו מהגג והזעיקו עזרה רפואית בעוד שהנער הדוחף ברח מהמקום.
בהמשך אותו יום, בשעות הערב, פגש הנאשם את אחד החברים שהיו עימו על הגג, ובמטרה להתחמק מאחריות ביקש ממנו שלא יספר כי הוא זה אשר דחף את חברו מהגג.
שופטת ביהמ"ש המחוזי בפ"ת, ורדה מרוז, דחתה את טענתו של הנער הנאשם, לפיה הסיבה לנפילת הנער שנהרג היתה השפעת גז המזגנים, וכי לא יכול היה לצפות את נפילתו מהגג, "הנער הסביר, אשר בנעליו נכנס הנאשם, היה צופה בנסיבות שהוכחו, את נפילתו של המנוח, עקב הדחיפה שנדחף על ידי הנאשם לעבר שולי הגג, בהינתן מרחק עמידתו מהמעקה – כמטר ובהתחשב בגובה המעקה אשר אינו עולה על 60 ס"מ. הנער הסביר, אף היה צופה את התוצאה הקטלנית, ברמת וודאות גבוהה, עקב נפילה מהגג, אשר גובהו שתי קומות".


פי.סי.חץ