ניופאן קיבלה אור ירוק לרכישת מיני ליין

ניופאן קיבלה אור ירוק לרכישת מיני ליין

הממונה על ההגבלים העסקיים אישר את המיזוג בין מיני ליין לניופאן. הממונה על ההגבלים חייב את ניופאן, יבואנית טושיבה לישראל שבשליטת צביקה גיור, למכור את חלקה ברשת מוצרי החשמל והאלקטרוניקה ביג בוקס, כחלק מהתנאים לאישור המיזוג. 
ניופאן ביקשה מבית המשפט חיסיון על פרטי העסקה, על מנת שלא לחשוף את התנאים שהטיל הממונה בנוגע למכירת ביג בוקס, שבבעלות שווה ומשותפת שלה ושל איש העסקים אליעזר פישמן. 
הממונה על ההגבלים העסקיים, פרופ' דויד גילה, אישר לניופאן, חברת ההשקעות אלייד ואיש העסקים אבי אשר לרכוש בחלקים שווים 70% ממיני ליין, בעלת רשת חנויות א.ל.מ. בתמורה ישלמו שותפים למיני ליין שבשליטת יצחק פורת 182 מיליון שקל.  
עם אישור העסקה הופכת ניופאן לשחקן שני בגודלו בענף החשמל אחרי אלקטרה. ניופאן מחזיקה במחצית מהבעלות על רשתות בסט ביי וביג בוקס ושותפה ברשת חשמל סיטונאי של אבי סופר. כעת, היא תחזיק גם בבעלות על רשת א.ל.מ. 
לניופאן ניתנה ארכה של כשנה וחצי למכירת הרשת שתבחר. נודע כי בניופאן מעדיפים למכור את ביג בוקס המונה 14 סניפים לעומת 17 סניפים של בסט ביי. בנוסף, תמשיך החברה להחזיק ב33.3% מחשמל סיטונאי. 
מיני ליין היא אחת החברות הוותיקות והגדולות בתחום היבוא, השיווק והשירות למוצרי חשמל ביתיים בישראל. מיני ליין, שהציגה בשני העשורים האחרונים גידול מתמיד במכירות ורווחים, היא היבואנית, המשווקת, ונותנת השירות הבלעדית של מותגיElectrolux, Frigidaire, ו- King בישראל.


פי.סי.חץ