המגזר הציבורי והעסקי יגבשו ביחד תכנית לאומית לצמיחה ירוקה

המגזר הציבורי והעסקי יגבשו ביחד תכנית לאומית לצמיחה ירוקה

המשרד להגנת הסביבה בשיתוף משרד התמ"ת יצאו לפני מספר שבועות בקול קורא לגופים המעוניינים לקחת חלק בשולחן עגול לאומי, במסגרתו תגובש התוכנית לצמיחה ירוקה בישראל. השולחן, בהשתתפות נציגים בכירים מהמגזר העסקי, המגזר השלישי והמגזר הציבורי, יאפשר לגופים בעלי ידע ועניין לעצב ולהוביל את השינוי. כך, לדוגמא, ניתן יהיה למנף את הידע, הניסיון והיכולות שנצברו בישראל בתחום החדשנות הטכנולוגית, על מנת לייצר כלי מדיניות חדשניים שיהפכו חברות ישראליות למובילות בינלאומיות. כפי שישראל הפכה למובילה בינלאומית בתחום המים, ינסה השולחן לגבש שינויי מדיניות שיביאו לפריצות דרך בתחומים אחרים – ויציבו את ישראל בחזית. הדיונים בשולחן המרכזי ובשולחנות המשנה יובילו לגיבושה של תוכנית שתתמקד בהשגת תוצאות בתחומי החדשנות, הייצור והצריכה, תוך התבססות על הידע והיכולות של השותפים במהלך.
התוכנית הלאומית לצמיחה ירוקה, אותה מקדמים השר להגנת הסביבה, גלעד ארדן, ושר התמ"ת, שלום שמחון, צפויה להוביל שורה של צעדים לשינוי המדיניות הממשלתית לשנים 2012-2020, ביניהם שינויי רגולציה ותקציבים יחד עם הפעלת כלי מדיניות נוספים על אלה הקיימים כיום. 
את הדיונים במתכונת שולחן עגול יובילו שני יושבי ראש מטעם הממשלה - מנכ"לית המשרד להגנת הסביבה, עו"ד אלונה שפר, ומנכ"ל התמ"ת, שרון קדמי. לצידם, יכהנו שני יושבי ראש שותפים: מקסין פסברג, מנכ"לית אינטל ישראל וסגנית נשיאה אינטל העולמית, ונאור ירושלמי, מנכ"ל חיים וסביבה, ארגון הגג של הארגונים הסביבתיים. זאת, בכפוף לבדיקת ניגוד עניינים כמקובל. בשולחן העגול ייקחו חלק עשרות רבות של ארגונים, מהמגזר העסקי, המגזר השלישי והמגזר הציבורי. בנוסף, הוא יפעל לשתף אזרחים ובעלי ידע בתהליכי החשיבה שיתקיימו בו. 


פי.סי.חץ