כמות הגז ברישיונות

כמות הגז ברישיונות "שרה ו"מירה" גבוהה מההערכות הקודמות

רישיונות חיפוש הגז הטבעי "שרה" ו"מירה" מכילים 6.5 TCF (טריליון פיט מעוקב) של גז טבעי. כך הודיע מנכ"ל "הכשרת אנרגיה", אוהד מראני. מדובר בכ-184 BCM, (מיליארד מ"ק) שהם כ75% מהיקף הגז שקיים במאגר תמר. בהודעת החברה נאמר שההסתברות למציאת הגז ב"מירה" הם 63%, ואילו במאגר "שרה" יש הסתברות מציאה של 54%. 
דו"ח הרזרבות של המאגרים, שחובר על ידי חברת NSAI שמספקת שירותים לנובל אנרג'י ולשברון, התקבל היום בשעות הבוקר המוקדמות. "זהו יום חג לנו ולשותפים", אמר מראני. לדבריו, השותפים התעקשו לנקות "רעשים" בדו"חות המקדמיים כדי להגיע לתוצאה מדויקת ככל שניתן. מראני מזכיר שהחתימה על חוזה להבאת אסדת קידוח לא הייתה נעשית אם מישהו מהשותפים היה חושב שתוצאות הסקרים של הגז אינם טובים.
לוחות הזמנים של החברה כוללים קידוח אימות בתחילת ינואר הקרוב. "שני הרישיונות יקדחו אולם בשלב זה לא ברור היכן יערך הקידוח הראשוני", אומר מראני. לשם השוואה, מאגר "תמר" מכיל 247 BCM גז טבעי, שהם כ-8.7 TCF. "ברור לכולנו שיש נפט, השאלה רק כמה" אמר מראני כאשר הערכות היו להסתברות של 23% ב"שרה" ו-16% ל"מירה" למציאת נפט (18% בממוצע) בהיקף של 150.7 מיליון חביות.
בספטמבר האחרון פרסמה חברת IPC, שמחזיקה בכ-13.6% מרישיונות הקידוח "מירה" ו"שרה", תוצאות חלקיות של סקר התלת־ממדי לרישיונות אלו, שמהן עלה שמאגר מירה מכיל בין 3 ל-5.45 TCF (טריליון פיט מעוקב) של גז טבעי ואילו מאגר "שרית" מכיל בין 1.05 ל-1.89 TCF, כך שסך המאגר עשוי להכיל 5.71 TCF.


פי.סי.חץ