אלקטרה מוכרת 65% מאחזקותיה בחברת המיזוג איירוול

אלקטרה מוכרת 65% מאחזקותיה בחברת המיזוג איירוול

הרשות השלטונית בסין אישרה לחברת אלקו החזקות העברת 65% מהחזקות חברת-בת הולנדית מקבוצת איירוול שבשליטה מלאה שלה, לחברת נדל"ן סינית, בתמורה ל-122 מיליון שקל. מדובר על שלב א' מהסכם למכירת 70% מהחברה.
החברה-הבת מעריכה כי עם השלמת העסקה במלואה, צפוי להיזקף לה רווח הון (נטו לאחר מס), בסכום של כ-90 מיליון שקל, לאחר הפרשות של כ-58 מיליון שקל שהחברה רשמה בדוחותיה הכספיים לרבעון השני.
הרווח צפוי להירשם בדוחות הכספיים של הרבעון הרביעי של שנת 2011. יש לציין, כי הערכה זו נכונה למועד אישור הדוחות הכספיים של החברה לסוף הרבעון השני אך החברה מעריכה שלא חלו בה שינויים מהותיים עד עתה.
איירוול, חברה מפסידה העוסקת בייצור מערכות מיזוג אוויר, גרמה לאלקו להציג הפסד בדוחות הרבעוניים שלה מספר פעמים, ובדוחות לרבעון השני נוצרו לצד הפסדים שוטפים גם הפסדים חד פעמיים. המפעל של איירוול ממוקם בדרום מזרח סין, בעיר שנזן, הקרובה לגבול הונג קונג.
לצד ייצור ושיווק מזגנים ומערכות מיזוג אוויר עוסקת אלקו בייצור ושירותים למבנים ותשתיות, שיווק מוצרי צריכה חשמליים בישראל ונדל"ן. עיקר הפעילות מתבצעת באמצעות חברות-בת: אלקטרה, אלקטרה נדל"ן ואלקטרה מוצרי צריכה.


פי.סי.חץ