בי

בי"ח שיבא יחסוך כחצי מיליון שקל בחשמל בשנה

במסגרת מדיניות ההגנה על הסביבה והחיסכון באנרגיה שמנהיגה הנהלת המרכז הרפואי שיבא, הטמיעו בבית החולים את פתרון התוכנה Pro PowerPlug לכיבוי אוטומטי של מחשבי הקצה ברחבי הקמפוס כולו. הפתרון חוסך מעל ל-40 אלף שקל בחודש מעלויות החשמל בעבור השימוש מחשבי ה-PC  המסתכמים ביותר מחצי מיליון שקל לשנה.
מבדיקה מוקדמת שנערכה במרכז הרפואי נמצא כי משתמשים רבים מבלים שעות ארוכות במהלך יום העבודה מחוץ למשרד, בדיונים, בפגישות, בטיפולים וכדומה. בשעות אלה וכן בשעות הלילה, המחשבים נשארים דלוקים ללא צורך וגורמים לגידול ניכר בחשבון החשמל. הפתרון של חברת פאוור פלאג מאפשר כיבוי אוטומטי, או העברה למצב "המתנה", של כל מחשבי הקצה ברחבי הקמפוס, בהתאם להגדרות שנקבעו מראש ובהתאמה לצרכים של המשתמשים השונים. 
ברונו לביא, סמנכ"ל טכנולוגיות במרכז רפואי שיבא, מסר: "לא שיערנו כי נצליח להגיע לאחוז חיסכון של כמעט 40 אחוזים מצריכת החשמל של מחשבים בחודש, המהווים למעלה מ-40 אלף שקל בחודש. חיסכון נוסף החשוב לנו לא פחות מתבטא בפליטת גזים לאוויר. באמצעות הפתרון מנענו מכ-300 טון פחמן דו-חמצני מלהיפלט לאוויר במחצית הראשונה של 2011 בלבד".
בנוסף לחסכון הישיר בחשמל, השימוש בתוכנה יוצר גם חסכון בעלויות מיזוג האוויר מכיוון שהמחשבים הכבויים אינם פולטים חום במהלך הלילה, מאריך את אורך חיי המחשבים ואף מסייע באבטחת מידע והגנה מפני פריצות למחשבים. 


פי.סי.חץ