משרד האנרגיה והמים יערוך יריד תעסוקה ולימודים בתחומי האנרגיה

משרד האנרגיה והמים יערוך יריד תעסוקה ולימודים בתחומי האנרגיה

משק האנרגיה בישראל חסר כוח אדם מיומן, החל מחוקרים צעירים וסטודנטים, ועד אנשי מקצוע מנוסים. מוסדות אקדמיים מתלוננים על היעדר מידע מספק באשר לאופציות התעסוקה, למשל בתחום חיפוש, פיתוח והולכת מאגרי גז טבעי. התוצאה: בוגרים מוכשרים במקצועות האנרגיה, בוחרים להתמקצע בתחומי האלקטרוניקה והחשמל. עקב כך השדרה המקצועית של תחום האנרגיה אינה עונה על צרכי המשק.
לאור זאת, החליטו במשרד האנרגיה והמים לקיים, לראשונה, יריד תעסוקה ולימודים בתחומי האנרגיה. זאת על מנת להרחיב את המידע בקרב בוגרי לימודי אנרגיה על אפשרויות תעסוקה ולהעמיק את קשרי התעשייה-מגזר מסחרי עם האקדמיה והבוגרים. במשרד צופים כי פעילות כזאת, עשויה להגדיל את המגמה להמשך לימודים ועיסוק בתחום האנרגיה. במקביל, ממשיך משרד האנרגיה והמים בתמרוץ לימודים אקדמיים במקצועות האנרגיה באמצעות תכנית מלגות. אשתקד העניק המשרד מלגות בסכום של 2.6 מיליון ש"ח ל- 38 סטודנטים, הלומדים לתואר ראשון או שני בתחומי האנרגיה.
ביריד המתוכנן צפויים להשתתף תעשיינים ונציגי מפעלים הנחשבים צרכני אנרגיה גדולים הזקוקים לשירותי בעלי המקצוע בתחומי האנרגיה (מהנדסים, מדענים, כלכלנים ועוד), גופים פיננסים המייעצים בתחום, מוסדות אקדמיה ומחקר. גופים אלו יוכלו להציג בפני עובדים פוטנציאלים את אופציות התעסוקה והלימודים הקיימות במוסדותיהם. היריד כניסה יהיה פתוח לקהל הרחב, לכל המעוניין לברר על מקומות עבודה ולימודים ולכל המעוניין להעסיק עובדים בתחום. 
שר האנרגיה והמים, ד"ר עוזי לנדאו: גילוי מצבורי הגז העמיד את מדינת ישראל בפני אתגרים גדולים. על-מנת לקדם את ביטחון משק האנרגיה, ישראל חייבת לפתח ולטפח מומחיות, מקצועיות ומצוינות בשוק המקומי, שתאפשר לצבור ניסיון מעשי ולשמר את הידע בתחומים אלה. ללימוד ולמחקר חלק מרכזי וחשוב בבניית העתיד". 


פי.סי.חץ