פרויקט החלפת המזגנים יתעכב בחודש וייצא במארס

פרויקט החלפת המזגנים יתעכב בחודש וייצא במארס

פרויקט החלפת המזגנים למקבלי הבטחת הכנסה והשלמת הכנסה, אשר אמור היה לצאת לדרך לפברואר במסגרת תוכנית ההתייעלות האנרגטית של משרד האנרגיה והמים- יושק רק בחודש הבא.
תקציב המיזם להחלפת מזגנים לשכבות החלשות בסבסוד של 40% ובאחריות ל-3 שנים, הוא כ-10 מיליון שקל ונודע כי הספק שנבחר היא חברת טורנדו מוצרי צריכה.
יתכן כי העיכוב נובע בעיכובו של המבצע להחלפת מקררים לכלל האוכלוסייה בסבסוד של 30%, שתוכנן לצאת לדרך  בחודש פברואר ואשר נדחה לאחרי חג הפסח.
פרויקט החלפת המקררים הישנים במקררים חדשים הצורכים פחות אנרגיה החל כבר בדצמבר 2011 לציבור מקבלי הבטחת ההכנסה והשלמת ההכנסה. במסגרת המבצע סייע משרד האנרגיה והמים להחליף 25 אלף מקררים בסבסוד ממשלתי של 60%. במשרד העריכו אז כי החיסכון השנתי לכל משפחה בעקבות המהלך יהיה כ-600 שקל. 
עם זאת, משרד האנרגיה והמים ישיק החודש כמתוכנן את המיזם להחלפת הנורות הבזבזניות בנורות חסכוניות. במסגרת המבצע ניתן לרכוש מארז של 3 נורות ב-20 שקל בלבד. מבצע להחלפת מכשירי חשמל בזבזניים צפוי להתרחב ולכלול בהמשך גם מייבשי כביסה ומכשירי טלוויזיה. המהלך מבוצע כחלק מתוכנית 2020-20 שמשרד האנרגיה והמים גיבש להשגת חיסכון של 20% מצריכת החשמל עד שנת 2020.


פי.סי.חץ