הממונה על ההגבלים אישר את מכירת רשת אייס לאלקטרה צריכה

הממונה על ההגבלים אישר את מכירת רשת אייס לאלקטרה צריכה

 הממונה על הגבלים עסקיים, פרופ' דיויד גילה, אישר בתנאים מגבילים מיזוג בין אלקטרה מוצרי צריכה לאייס אוטו דיפו בע"מ ואייס רשתות שיווק – מוצרי צריכה שנקלעה לקשיים וחובותיה הסתכמו ביותר מ-400 מיליון שקל. 
אלקטרה תשלם 129 מיליון שקל על 26 סניפי אייס, 5 סניפי אוטו דיפו ועל המלאי הקיים ברשת. הממונה התנה את רכישת אייס על ידי אלקטרה בתנאים שעיקרם הגבלת יכולתה של אלקטרה להגדיל את שטחי התצוגה למוצרי חשמל אותם היא מוכרת ברשת אייס. 
הרשות להגבלים עסקיים ציינה היום בהחלטתה כי: "בדיקת המחלקה הכלכלית ברשות העלתה כי מצד אחד רכישת אייס על ידי אלקטרה צפויה לתרום משמעותית לתחרות בשוק רשתות ה"עשה זאת בעצמך", אולם מצד שני, אם אלקטרה תשתמש ברשת אייס על מנת להרחיב שטחי תצוגה של מוצרי חשמל ממותגים, יהיה בכך כדי להעלות חשש סביר לפגיעה משמעותית בתחרות בענף.
בהתאם לכך, הממונה אישר את הרכישה, אך התנה אותה, כאמור, בהגבלת יכולתה של אלקטרה ליצור בחנויות אייס שטחי תצוגה למוצרי חשמל ממותגים". 
יקי ודמני, מנכ"ל אלקטרה מוצרי צריכה, מסר בתגובה: "אנו מברכים על החלטת הממונה להגבלים עסקיים".
בעקבות אישור העסקה, פוטרו 1,200 עובדי אייס על ידי נאמן הרשת וקיבלו פיצויי פיטורין. כמו כן, נודע כי כ-80% מהם ייקלטו מחדש על ידי הבעלים החדשים שמתכוונים לסגור מיידית 9-11 סניפים מפסידים המצויים בקרבת סניף אחר של אייס.


פי.סי.חץ