אי.טי.סולאר הציגה תוכנית לשילוב פאנלים סולאריים בבנייה

אי.טי.סולאר הציגה תוכנית לשילוב פאנלים סולאריים בבנייה

מי שמתחבטים לגבי קניית דירה חדשה וחוששים מהמשכנתא שתעיק על חשבון הבנק שלהם ישמחו לשמוע על התוכנית החדשה שהשמש תישא בחלק מתשלום המשכנתא של הדיירים בבניינים חדשים.
ראשי קונצרן הענק הסיני אי.טי סולאר הציגו לאחרונה בישראל תוכנית מקיפה לשילוב פרויקטים סולאריים בבניה חדשה. על פי התוכנית יוקמו המערכות הסולאריות כבר בשלב הבניה כשהן משולבות בתשתית החשמל של הבניין בעלות שהיא נמוכה משמעותית מזו של הפרויקטים שמוקמים כעת על בנינים קיימים. 
החשמל שייוצר במערכות יימכר לחברת החשמל וייצר הכנסה קבועה לדיירים. הפתרון לעודפי החשמל שנוצרים בשעות של חשיפת שמש חזקה יינתן באמצעות מערכת מחשבים מתקדמת שתדע להפעיל בעיתוי הנכון את המכשירים שהם גמישים מבחינת שעת השימוש כמו מכונת כביסה, מייבש כביסה, מדיח כלים, ביצוע הטענות של מכשירים שונים וגם מילוי של עמדת ההטענה של הסוללה ברכב החשמלי.
בראש המשלחת של אי.טי סולאר עמד ד"ר לין-הווי סוי, סמנכ"ל אסטרטגיה והמדען הראשי של החברה. במהלך הביקור נערכה סדרת מפגשים עם אנשי נדל"ן וחברות בתחום הסולארי בה הוצגו תכניות הקונצרן בנושא והמערכות הטכנולוגיות שיאפשרו את יישומן. המערכות יגדילו את הרווחיות של הקבלנים וישמשו גם ככלי שיווקי רב עוצמה מול הקונים הפוטנציאלים.
אי.טי סולאר היא כיום אחת משתי הספקיות הגדולות של פאנלים סולאריים לפרויקטים המבוצעים בישראל וסיפקה עד כה 80 אלף פאנלים למתקנים ברחבי המדינה. הקונצרן בחר בישראל כמדינת היעד הראשונה להגיע בה למצב שבו עלות החשמל הסולארי תשתווה עם עלות החשמל הרגילה ממקורות מתכלים. יעד זה יכול להיות מושג להערכת החברה כבר במהלך שנת 2013.


פי.סי.חץ