תרמוג'ים העבירה את הפעילות מסין לישראל לטובת שיווק לצבא הגרמני

תרמוג'ים העבירה את הפעילות מסין לישראל לטובת שיווק לצבא הגרמני

חברת תרמוג'ים, העוסקת בפיתוח ושיווק מחליפי חום לתעשייה, נכנסה לתחום הלייזר בגרמניה עם השלמת הזמנה ראשונה של מחליפי חום עבור לייזר רפואי, תעשייתי וצבאי.
תרמוג'ים נאלצה להעביר את פעילותה מסין לישראל לרגל המהלך, כדי לבקר טוב יותר על מחליפי החום המשמשים את הלייזר לחיתוך וצריבה.
"אנו והגרמנים מעדיפים לא להתפשר על איכות רק בשביל לחסוך כמה שקלים. מי שמוכר ציוד לגרמנים ומפשל לא מקבל הזדמנות נוספת, לכן יש להקפיד שאיכות היצור תהיה מושלמת", אמר מנכ"ל תרמוג'ים, גיל ברנהולץ.
ברנהולץ מעריך את שוק הלייזר הגרמני ב-20 מיליון דולר וציין כי  גרמניה היא שוק חשוב דיו המצדיק העברת הפעילות מסין לישראל. "פעילות הייצור בסין זולה כידוע מאשר בישראל, אולם כדי לבנות מנגנון מפוקח בסין יש לשלוח למפעל בסין נציגים ישראלים באופן שוטף. בישראל, בניגוד לסין, מתאפשר לפקח על תהליך יצור המוצרים במרחק של שעת נסיעה. לכן יתרונות היצור בישראל עולים על החסרונות, בעיקר מכך שהתוצרת הישראלית זוכה למוניטין והערכה גם בקרב הלקוחות במדינות אירופה האחרות".
תרמוג'ים הוא בין המפעלים הבודדים בעולם שפיתח מוצר המיועד לתחום הלייזר. בניגוד למחליפי החום המצויים בעולם, הפיתוח הישראלי אינו מבוסס על נחושת, שאינה עוזרת לפעילות תקינה של מערכת הלייזר. 
בנוסף לתחום מחליפי החום עוסקת החברה מפתח תקווה, בפיתוח מוצרים ירוקים בתחום הפאנלים הסולאריים והוזלת עלויות האנרגיה לחימום מים.


פי.סי.חץ