ארדן:

ארדן: "תרבות הצריכה היא המקור לבעיות סביבה רבות"

"תרבות הצריכה היא מקור לבעיות סביבה רבות. זה שפרסומת אחר פרסומת קוראת לנו לשדרג, להחליף, את מה שלא מקולקל אנו שוכחים כי בייצור של המוצר החדש נעשתה בהכרח פגיעה בסביבה. במדינה כמו ישראל, צפופה, קטנה, הסביבה היא הדבר החשוב מכל. ללא שמירה על הסביבה לא תהיה מדינה", אמר השר להגנת הסביבה, גלעד ארדן ב'הפנינג יום כדור הארץ' שנערך במכללה האקדמית להנדסה סמי שמעון.  
במסגרת ההפנינג נערכה במכללה תחרות ליזמות סביבתית, בהשתתפות 11 פיינליסטים שהציגו יוזמות סביבתיות. היוזמות נחלקו לשלושה מסלולים: מסלול לאקדמאים, מסלול לתלמידי תיכון ומסלול לבתי הספר היסודיים. 
את המקום הראשון באקדמיה גרף מיזם 'קונקטון' שפיתחו רומן קשת, גיא קשת וניסן בן שושן, סטודנטים להנדסה במכללה האקדמית להנדסה סמי שמעון. מערכת שמאפשרת למעשה להפוך כל שקע חשמלי לשקע חכם ומאפשרת שליטה מרחוק וחיסכון באנרגיה. 
במקום הראשון בקטגורית בתי ספר תיכוניים זכה בית הספר התיכון אורט ערד עם המיזם 'מחויבות סביבתית'. מיזם במסגרתו מקימים תנועת נוער בדגש סביבה. במקום הראשון בקטגורית בתי הספר היסודיים זכה בית הספר פרדאוס בעיר רהט עם מיזם 'עץ ליד כל בית'. מיזם שלמעשה מנסה להחדיר את המודעות הסביבתית לכל בית ברהט. 


פי.סי.חץ