20 מדחסי מזגנים נגנבו מגג תיכון בקרית ביאליק

20 מדחסי מזגנים נגנבו מגג תיכון בקרית ביאליק

שנת הלימודים נפתחה ברגל שמאל עבור המורים והתלמידים של בית הספר התיכון "אורט קרית ביאליק". עם החזרה ללימודים התברר כי כ-20 מדחסי מזגנים נגנבו מגג בית הספר הוותיק.
תלונה בנושא התקבלה במשטרת זבולון שהציבה במקום מארבים לגנבים, אך ללא הואיל. בינתיים נאלצו התלמידים והמורים לסבול במשך שבוע ובשיא השרב, עד שכל המדחסים הוחלפו בחדשים. 
מורה בבית הספר ציינה, כי ההרגשה בכיתות היא כמו בסאונה: "מדובר בסיוט אמיתי, אני יוצאת מכל שיעור כשכל החולצה רטובה, ואני לא יחידה". תלמיד בבית הספר סיפר: "התלמידים סובלים כל היום. אין קירור, אין מזגנים והם מזיעים כל היום ולא מתרכזים".
מנכ"ל בית הספר, רמי פורת, הסכים שהמצב היה לא פשוט: "תפסו אותנו ככה, ממש בפתיחת הלימודים. למעשה גנבו את הנחושת מתוך 21 מזגנים. ברגע שמפעילים מזגן בלי הנחושת הוא הולך. כל תקלה במזגן בבית הספר מטופלת באופן מיידי, אבל מדובר בכמות באמת גדולה. עברנו שבוע קשה אבל התמודדנו וכעת כל המדחסים כבר הוחלפו והסדר הוחזר לכנו. אני לא יכול לשכב בלילות על הגג ולשמור. יש למעלה מ-100 מזגנים רק בחטיבה העליונה. הגשנו תלונה במשטרה והם הציבו פה מעקבים. אני מקווה שזה ירתיע את החבלנים". 


פי.סי.חץ