חברת החשמל ומשרד התמ

חברת החשמל ומשרד התמ"ת פותחים קורסים ייעודיים

חברת החשמל ומשרד התמ"ת פותחים קורסים ייעודיים המכשירים עובדים למקצוע המסגרות, במכללה הטכנולוגית למבוגרים של משרד התמ"ת בטמרה, בכרמיאל ובאשקלון. הקורסים יימשכו 6 חודשים וישתתפו בהם כ- 60 חניכים: בטמרה, כ-20 חניכים בני המגזר הדרוזי, ובכרמיאל ובאשקלון, כ-40 חניכים. 
במסגרת הקורס יוכשרו הבוגרים לעבודות מסגרות מבנים, לעבודות ריתוך, הכשרה לעבודה בגובה ונושאי בטיחות בעבודה. חלק מהליך ההכשרה יכלול התמחות מעשית באתרי העבודה של חברת החשמל. בוגרי הקורס יקלטו לעבודה באגף ביצוע פרויקטים של חברת החשמל.
אריה המפל, סגן מנהל האגף למינהל ומנהל משאבי אנוש של האגף לביצוע פרויקטים בחברת החשמל, מסר כי "נכון להיום, קיים מחסור גדול במסגרים במשק הישראלי, שנובע מחוסר הענות ללימוד המקצוע בבתי ספר תיכוניים, בשל הדימוי הנמוך של המקצוע. גם בקרב הכשרת המבוגרים אין נהירה ללמוד מקצוע זה. על כן, חברת החשמל נרתמה להכשרת מסגרים בתוכנית לימודים ייחודית, המותאמת לצרכי החברה, כאשר בסופה כל הבוגרים נקלטים לעבודה בחברה". המפל הוסיף וחידד כי "חברת החשמל ממשיכה במדיניות של מתן העדפה מתקנת לאוכלוסיית בני המיעוטים, והכשרות אלה מתווספות לפעולות הנוספות שמקיימת החברה".
חברת החשמל מעסיקה מסגרים בעיקר באתרי הקמה ושיפוץ של תחנות כוח. בוגרי הקורסים מיועדים לעבודה בפרויקטי החרום של חברת החשמל, שמוקמים בתקופה זו באתר ברמת חובב, באתר תחנת הכוח "אשכול" שבאשדוד ובאתר "חגית", בסמוך ליוקנעם. במסגרת תפקידם, הם יעסקו בעבודות ההקמה וההרכבה של התחנות: הרכבת מערכות הדוד, הרכבת מבני הפלדה של התחנות, הרכבת מערכות צנרת וכן מגוון רחב של פעילויות מכניות נוספות.  
מיכל צוק, המשנה למנכ"ל והממונה על התעסוקה במשרד התמ"ת, מסרה כי: "המשרד רואה בחיוב רב ומעודד שיתופי פעולה עם חברות גדולות במשק להכשרתם למקצועות נדרשים, של עובדים הנמצאים מחוץ לשוק העבודה". 


פי.סי.חץ