מחסור בעובדים מעכב את בניית עיר הבה

מחסור בעובדים מעכב את בניית עיר הבה"דים

בנק הפועלים זכה באות התשתיות הנבחר לשנת 2012 על הובלת מימון פרויקט עיר הבה"דים (הקמת בסיסי ההדרכה של צה"ל בנגב), יחד עם קבוצת החברות שזכתה בביצוע הפרויקט - מנרב, אלקטרה ובינת. האות הוענק לשמעון גל, הממונה על החטיבה העסקית בבנק הפועלים, ולמרים גז, מנהלת מחלקת מימון פרויקטים בחטיבה, בכינוס תשתיות, תחבורה ונדל"ן של משרד עורכי הדין לוי מידן ומשרד רואי החשבון BDO זיו האפט.
היקף הפרויקט הוא כשני מיליארד שקל והמימון עשוי להגיע לכ-1.7 מיליארד שקל. מדובר בפרויקט לתקופה של 25 שנה, מתוכן כשלוש שנות הקמה, שיניב לאורך שנות הפעלתו הכנסות בהיקף של מיליארדי שקלים.
"הקמת בסיסי ההדרכה של צה"ל בנגב היא פרויקט לאומי חשוב ביותר, העתיד להיות מנוף ראשון במעלה לפיתוחו וקידומו של הנגב, לצמיחת המשק הישראלי ולחיזוק הפריפריה ויצירת חיבור איתן ופורה בין הנגב לבין אזור המרכז, תוך תרומה משמעותית לצמיחת המשק כולו", אמר גל.
במקביל, דווח כי השותפות למיזם הבנייה השאפתני מתקשות לגייס עובדים, וככל הנראה בניית העיר שצפויה לקלוט כ-12 אלף חיילים ואנשי קבע בשנת 2014, לא תושלם עקב כך במועד שנקבע. גורמים בענף התשתיות ובנייה קבלו על כך שאזרחי ישראל אינם מוכנים לעבוד בעבודות בניין ובמקביל הממשלה אינה מאפשרת הבאת עובדים זרים. מחברת מנרב נמסר כי עד היום גויסו כ-300 איש בלבד מתוך 2000 הדרושים. "הדרישה המיידית היא ל‭200-‬ טייחים, 700 תפסנים, 600 עובדי ברזל, 100 עובדים כלליים ו‭350-‬ עובדי תברואה, חשמל ומיזוג אוויר‭,"‬ מסרו גורמים בחברה.


פי.סי.חץ