לנגוצקי ישלם 1.4 מיליון שקל לרציו חיפושי נפט

לנגוצקי ישלם 1.4 מיליון שקל לרציו חיפושי נפט

הגיאולוג יוסי לנגוצקי שזכה אשתקד ב-50 מיליון שקל מאיש העסקים בני שטיינמץ, ישלם כ-1.4 מיליון שקל לחברת רציו חיפושי נפט, לבעליה, ליגד רוטלוי, ולגאולוג שלה, איתן אייזנברג.

זאת, בגין ההוצאות שנדרשה רציו להוציא לצורך ההתמודדות מול התביעה בסך 2.5 מיליון שקל שהגיש נגדה לנגוצקי בטענה לזכויות בקידוח “לוויתן”, תביעה שממנה נסוג בהמשך הדרך - כך קבע שופט בית המשפט המחוזי מרכז, יעקב שינמן. 
לנגוצקי טען בתביעה שבוטלה כי מסר בשנת 2004 לגיאולוג של רציו, איתן אייזנברג, מידע עסקי שהוביל לתובנה לפיה יש סיכוי טוב למצוא נפט וגז בכמות מסחרית בשטח הנמצא בים העמוק מול החוף הצפוני של ישראל - תגלית לוויתן. עיקר הסכום שיצטרך לשלם לנגוצקי לרציו, בסך 900 אלף שקל, הוא בגין שכר-טרחתם של עורכי דינה, זאב שרף ושרון בן-חיים. רציו אומנם ביקשה לקבל החזר שכר-טרחה בסכום גבוה בהרבה של 2 מיליון שקל, שהוא קרוב לסכום התביעה של לנגוצקי. אולם השופט קבע כי קיימת כפילות ביחס למספר קטגוריות בשכר-הטרחה שנדרש להן החזר. 
כן נקבע כי על לנגוצקי לשלם לנתבעים 450 אלף שקל בגין הכספים שהם שילמו למומחים בתיק וסכום נוסף בסך 35 אלף שקל בגין הוצאות שוטפות שנדרשו להוציא כגון שליחויות, צילומים, טלפונים, דואר, שירותי מזכירות וכדומה. 
לנגוצקי מסר בתגובה להוצאות שנפסקו לו כי “בית המשפט לא התחשב בפסיקת ההוצאות בעובדה כי ברגע שנודעה לי הטענה של רציו כי היא ידעה על הסוד המסחרי שלי לפני שמסרתי להם אותו, וכי יש מסמך שמוכיח זאת - מחקתי את התביעה”.


פי.סי.חץ