חברת ‘נגב’ תחבר את ב”ש למערכת הגז הטבעי

חברת ‘נגב’ תחבר את ב”ש למערכת הגז הטבעי

חיבור העיר באר שבע למערכת החלוקה הינו נדבך חשוב בהקמת מערכת החלוקה באזור זה ולחיבור צרכנים נוספים בעתיד.

מנהל רשות הגז הטבעי במשרד התשתיות הלאומיות, האנרגיה והמים, אלכסנדר וורשבסקי, חתם לאחרונה על היתר הזרמה לבעלת הרישיון “נגב גז טבעי בע”מ”, לחיבור העיר באר שבע למערכת חלוקת הגז הטבעי. ההיתר יאפשר חיבור למערכת הגז הטבעי של מפעלים עתירי כוח אדם כמו ‘חרסה’ ו’חסין אש’. בעתיד צפויים להתחבר גם בית החולים “סורוקה”, מפעלים וגופים  נוספים בכללם אוניברסיטת “בן גוריון”. 
מנכ”ל משרד התשתיות הלאומיות, האנרגיה והמים, שאול מרידור: “חיבור באר שבע למערכת הגז הטבעי, הינו בשורה משמחת למשק הישראלי בכלל ולעיר באר שבע בפרט. המשרד ימשיך להשקיע את מירב המאמצים עד לפריסת מערכת הגז הטבעי בכל רחבי הארץ, בכדי להבטיח את המשך צמיחתה הכלכלית של התעשייה הישראלית”.
בנוסף, מקדמות חברת “נגב גז טבעי” ועיריית באר שבע את חיבורן של השכונות החדשות בעיר לגז טבעי.
חיבור באר שבע מחזק את הנגב והדרום ומאפשר לתעשייה באזור להמשיך ולהתפתח, תוך כדי הקטנה משמעותית של עלויות הייצור של מפעלים אלה והפחתת זיהום האוויר כתוצאה משימוש בדלקים אחרים. הגז הטבעי מאפשר פיתוח כלכלי של הארץ כולה, לאורכה ולרוחבה ולכלל הצרכנים- במרכז ובפריפריה. הגז הטבעי הינו מקור אנרגיה מועדף, בעל יתרונות רבים עבור הצרכנים, בעיקר בשל מחירו הזול והיותו ידידותי לסביבה. חיבור העיר באר שבע למערכת החלוקה הינו נדבך חשוב בהקמת מערכת החלוקה באזור זה ולחיבור צרכנים נוספים בעתיד.


פי.סי.חץ