מנכ”ל משרד האנרגיה מרידור הציג את מדיניות משרדו

מנכ”ל משרד האנרגיה מרידור הציג את מדיניות משרדו

 

“מתווה הגז הטבעי חי וקיים וכל מה שאנו רואים בימים אלה הוא תוצאה חיובית שלו, למרות שיש כאלה שהאג׳נדה שלהם נגדו מביאה אותם לכתוב דברים שאינם נכונים”, כך אמר מנכ”ל משרד האנרגיה, שאול מרידור, בכנס תחזיות משק האנרגיה של המכון הישראלי לאנרגיה וסביבה. “מאז שהמתווה אושרר סופית, אנו רואים פה רק תהליכים שמזיזים אותו קדימה”, אמר מרידור. 
״לראשונה מזה שלוש שנים, נקדח בימים אלה קידוח תמר 8 שנועד להגדיל את ההפקה מתמר. אתמול הודיעו שותפויות לווייתן כי בפברואר יתחילו לקדוח את קידוח לווייתן 5. המשמעות היא כי המשק זז. זה לא היה קורה בלי המתווה. כמעט כל הסכמי המימון נחתמו, העבודה מולנו כרגולטור מתקדמת בקצב משביע רצון, יש היתרי בנייה לאסדה ורואים שהדברים זזים. השר אישר בשבוע שעבר את מכירת כריש ותנין לאנרג’יאן היוונית וכל התזוזות האלה - בזכות המתווה. כך גם ההליך הבינלאומי לפתיחת הים לחיפושי גז טבעי ונפט, הליך שיוביל למציאת מאגרים נוספים”.
מנכ”ל המשרד הציג את מדיניות משק האנרגיה לשנה הקרובה, את המטרות שקבע המשרד עם יעדים מדידים. 
הוא ציין את תוכנית האב למשק האנרגיה, אשר חלקים ממנה צפוי המשרד לפרסם לציבור במהלך 2017, את גיוון מקורות האנרגיה והמהפך הצפוי בהוספת מגה ואטים רבים באנרגיות מתחדשות, והזכיר את אחריותו של המשרד לאספקת אנרגיה בשגרה ובחירום. 
מרידור הזכיר כי למרות הרעש הגדול סביב הגז הטבעי, יש לזכור כי מדובר במשק חדש יחסית, ובו המובן מאליו אינו מובן מאליו. “קבענו יעדים שאפתנים מאוד, של חיבור מפעלים לגז טבעי והחדרתו לעולם התחבורה. מכאן אני קורא למפעלים להתחיל את ההסבה לגז היום, כדי ליהנות מפירותיו מהר ככל הניתן.  למרות האתגר והקשיים אנחנו מתכונים לעמוד ביעדים ולהביא את בשורת הגז הטבעי למפעלים ולציבור הרחב״, סיכם מרידור.             

*בתמונה - מנכ"ל משרד האנרגיה שאול מרידור בכנס. צילום: משרד האנרגיה


פי.סי.חץ