הוארך מועד הגשת ההצעות להליך התחרותי לפתיחת הים

הוארך מועד הגשת ההצעות להליך התחרותי לפתיחת הים


בכנס ההסברה שערך לאחרונה משרד האנרגיה בנושא ההליך התחרותי לקבלת רישיונות חיפוש במים הכלכליים הישראליים, הודיע שר האנרגיה, ד’’ר יובל שטייניץ כי עקב התעניינות רבה של גורמים רבים בארץ ובחו’’ל, החליט המשרד להאריך את מועד הגשת ההצעות. מועד אחרון להגשת ההצעות הינו ה-10/7/17.
כחלק מהרואד שואו הישראלי שנערך בתל אביב, הציגו שר האנרגיה ובכירי המשרד את עקרונות ההליך התחרותי, לוח הזמנים וההנחיות להשתתפות בו, התנאים הפיסקאליים, וכן הרקע הגיאולוגי להערכת המשאבים בשטחי החיפושים החדשים. בכנס נכחו: חברות תשתית, חברות חיפושי נפט וגז, חברות ביטוח ובנקים וגורמים הקשורים לתעשייה.
שר האנרגיה, ד’’ר יובל שטייניץ: “בחודשים האחרונים קיימנו מספר כנסים בכדי לעודד חברות אנרגיה להשתתף בהליך התחרותי של פתיחת המים הכלכליים לחיפושי גז טבעי ונפט חדשים. להכרזה על פתיחת הים קדמה עבודת הכנה מעמיקה ע”י חברת בייסיפ, ותוצאותיה מצביעות על כך, שרוב מאגרי הגז הטבעי עדיין ממתינים לגילויים. לאור בקשות חוזרות אלינו והיענות רבה, החלטנו להאריך את ההליך התחרותי המתקיים, ולאפשר לחברות ללמוד את ההליך ולקחת בו חלק. החזון שלנו הוא שבעוד כעשור, ישראל תהפוך לשחקן משמעותי בתחום הגז הטבעי, ותספק גז טבעי באזורנו וגם לאירופה”.
מנכ”ל המשרד, שאול מרידור ציין כי “פוטנציאל הביקוש לגז טבעי בשוק הישראלי עדיין בחיתוליו, אנחנו מגדילים את השימוש בגז טבעי לייצור חשמל ומקדמים גם שילוב גז טבעי בתחבורה. השנה נשקיע גם מיליוני שקלים בחיבורים לגז טבעי ובכך נגדיל את השימוש בו באופן ניכר. אנחנו מזמינים את כולם להשתתף במסע אל הגז הטבעי, גם גורמים פיננסים, חברות תשתית ישראליות, קרנות השקעה מתוך הנחה שיגלו עניין ובשיתוף חברות בינלאומיות ישתתפו בהליך”.
בנובמבר האחרון יצא המשרד בהליך תחרותי לחיפושי גז טבעי וזאת לאחר למעלה מארבע שנים בהן היה סגור לחלוקת רישיונות חדשים. במסגרת הליך זה, מוצעים 24 בלוקים הממוקמים במים הכלכליים של ישראל, שבהם ניתן למצוא כ-6.6 מיליון חביות נפט, וכ-2,317 מיליארד מטרים רבועים של גז טבעי.
מידע נוסף ניתן למצוא באתר ייעודי בכתובת
energy-sea.gov.il.

*בתמונה - שר האנרגיה ד"ר יובל שטייניץ ומנכ"ל המשרד שאול מרידור. צילום דרור סיתהכל


פי.סי.חץ