אנרג’יאן תרכוש גז טבעי מהמאגרים כריש ותנין

אנרג’יאן תרכוש גז טבעי מהמאגרים כריש ותנין


אנרג’יאן נפט וגז מודיעה ​​כי חברת הבת שלה, אנרג’יאן ישראל, חתמה עם דליה אנרגיות כוח וחברת אחות שלה, אור אנרגיות כוח, שני הסכמים לאספקת גז טבעי מהשדות כריש ותנין, שבחופי ישראל. דליה ואור ירכשו חלק מכמות הגז שלהן מכריש-תנין להפעלת תחנת הכוח דליה, תחנת הכוח הפרטית הגדולה ביותר בצפת, דרום-מרכז הארץ, וכן תחנות כוח עתידיות שיוקמו על ידי אור.
על פי הסכמי האספקה ​​התחייבה אנרג’יאן ישראל לספק לרוכשים סך כולל עד 23 מיליארד מ"ק גז טבעי ממאגרי כריש-תנין לאורך תקופת ההסכמים. תקופת הסכמי האספקה תחל ממועד כניסת הגז הטבעי בהיקפים מסחריים מכריש-תנין לרוכשים, ותסתיים במועד הרחבת רישיונות הייצור של הרוכשים. הרוכשים הסכימו להסדר של "Take or Pay" עבור כמות שנתית מינימלית של גז טבעי מאנרג’יאן ישראל, במחיר צמוד לתעריף ייצור החשמל ונתמך לפי "מחיר רצפה".
יו"ר ומנכ"ל אנרג’יאן נפט וגז, מתיאוס יורגס, ציין: "זהו יום משמעותי במשק הגז הישראלי. מדובר בחוזים הראשונים לאספקת גז משדות כריש ותנין שנחתמו עם קבוצת דליה, מפיקת החשמל הפרטית הגדולה ביותר בישראל. ההסכם הוא צעד משמעותי לקראת קידום תחרות ואנרגיה זולה במשק הישראלי לטובת הצרכנים הישראלים וכלכלת המדינה. אנרג’יאן נמצאת במגעים עם לקוחות פוטנציאליים נוספים ובכוונתה להגיש תוכנית פיתוח מפורטת לפרויקט כריש ותנין בשבועות הקרובים".
מנכ"ל חברת דליה אנרגיות כוח, איתן מאיר, אמר: "דליה ואור אנרגיה פועלות להרחבת היקף הייצור המוצע על ידן תוך המשך הוזלה של מחיר החשמל. אנו שמחים על חתימת ההסכם שמרחיב את מקורות הגז ואת היכולת של החברות להציע ללקוחותיהן חשמל במחיר תחרותי. תחרות בכל המקטעים במשק החשמל תשרת את הציבור ואת המשק הישראלי".

*בתמונה -שר האנרגיה יובל שטייניץ ויו"ר ומנכ"ל של אנרג’יאן, מתיאוס יורגס


פי.סי.חץ