שרי האנרגיה והאוצר מינו את איתן פדן ליו

שרי האנרגיה והאוצר מינו את איתן פדן ליו"ר נתג"ז

 

שר האנרגיה, ד"ר יובל שטייניץ ושר האוצר, משה כחלון, חתמו על מינוי איתן פדן ליו"ר נתג"ז (נתיבי הגז הטבעי לישראל), זאת לאחר אישור דירקטוריון החברה והוועדה לבדיקת מינויים בשירות הציבורי. פדן, רב סרן במיל’, הינו בוגר MBA מאוניברסיטת מנצ’סטר והקריה האקדמית אונו, ו-B.A בניהול וכלכלה מאוניברסיטת תל אביב.
בעבר שימש פדן כמנכ"ל חברת השיכון חלמיש, מנכ"ל אנגל מזרח אירופה ומנכ"ל בסס"ח. בנוסף כיהן כדירקטור בחברות שונות, ביניהן קצא"א, החברה הישראלית לביטוח סיכוני סחר חוץ, אקסלנס, מגדל קופות גמל (פלטינום), החברה לפיתוח קיסריה ועוד.
פדן מסר: "אני מודה לשרים ולדירקטוריון על האמון ורואה במילוי תפקיד יו"ר נתג"ז זכות ואתגר. משימתה הראשונה של החברה היא לחבר את התעשייה הישראלית לגז הטבעי, לצורך התייעלות והצטיינות התעשייה מול מתחרותיה בעולם. 
בשנים האחרונות מקדם משרד האנרגיה מדיניות לפיה הגז הטבעי משמש מנוע צמיחה כלכלי מרכזי בישראל, ולנתג"ז חלק מכריע בקידומו".
נתג"ז היא חברה ממשלתית שהוקמה בשנת 2003 למטרת הקמה והפעלה של מערכת הולכת גז טבעי בלחץ גבוה בישראל. החברה היא מונופול בתחום הפעלת מערכת ההולכה של הגז הטבעי מהספק לצרכנים בישראל, ומחזיקה בזיכיון בלעדי לעיסוק בתחום עד 2034.
המודל העסקי של החברה הוא הולכת הגז הטבעי מתחנות הקליטה בדרום הארץ, אל הצרכנים בכל רחבי הארץ, תמורת תשלום עבור הולכת הגז בצנרת. היותה של החברה מונופול בתחום, לצד הביקוש הגבוה לגז טבעי (ביחוד מצד תחנות כוח ומפעלים גדולים) מבטיחים את רווחי החברה, ומאפשרים לה לקבל דירוג עסקי גבוה יחסית לאגרות החוב המונפקות על ידה.

*בתמונה - איתן פדן


פי.סי.חץ