אושרה הארכת רישיונות חברת החשמל עד סוף 2015

אושרה הארכת רישיונות חברת החשמל עד סוף 2015

ועדת הכלכלה אישרה את בקשת משרד האנרגיה והמים לאשר בצו את הארכת רישיונות חברת החשמל עד סוף 2015.

יו"ר הוועדה, ח"כ אבישי ברוורמן, ציין כי "קשה להגיד אם מצב משק החשמל הוא קריטי או אנוש, אך בטוח שהוא לא שפיר". הוא אף פנה לראש רשות החברות, אורי יוגב, בדרישה שיפנה לראש הממשלה ושר האוצר על-מנת שיאפשר סיכום בראשי תיבות של הרפורמה שתחתם סופית בממשלה הבאה. 
יוגב אמר לחברי הוועדה כי הוא לא יכול להצביע על מי שעצר את הרפורמה, אך הסכים כי הסביבה של משק החשמל זועקת לרפורמה. "לא בטוח כמה זה אפשרי בתקופת בחירות זו", ציין. יו"ר חברת החשמל, יפתח רון טל, שאמר כי שום גוף אחראי לא יכול לפעול ללא רישיון: "לא צריך להשתמש בכלי הזה של אי-אישור הרישיונות כדי לייצר זעזוע מיותר שכולנו נצטער עליו". הוא הוסיף כי כל הצדדים היו רחוקים מרחק יממה מסיכום על הרפורמה, אך בסוף זה לא עבר את שר האוצר הקודם. "אני מקווה שכבר היום נחל בדיונים והחתימה תחכה לממשלה הבאה", אמר. יו"ר ועד עובדי חברת החשמל, דוד צרפתי, אמר כי כל הצדדים ביצעו את הוויתורים ההכרחיים שלהם. 
ח"כ גילה גמליאל אמרה כי אין הרבה אפשרויות וצריך לאשר את הצו, והוסיפה כי במקביל צריך לקרוא להגיע לרפורמה. היו"ר ברוורמן הגיב ואמר כי כל שנה יוצאת אותה קריאה והרפורמה לא נחתמת. ח"כ מיכל רוזין אמרה כי כמדי שנה מגיעים לוועדה בדקה ה-90 ואומרים לחברי הכנסת שאין ברירה וצריך לאשר את הרישיון. 


פי.סי.חץ