תחנת המשנה “יהלום”  חוברה לרשת החשמל

תחנת המשנה “יהלום” חוברה לרשת החשמל

חברת החשמל חיברה לרשת החשמל את תחנת המשנה “יהלום”.

תחנת המשנה הממוקמת באזור התעשיה הצפוני של נתניה, מספקת כ-100 מגה וולט אמפר לכ-12 אלף משקי בית וצפויה לשפר את אמינות אספקת החשמל ללקוחות השכונות הצפוניות של נתניה. שמה של התחנה, “יהלום”, הינו סמל למסחר היהלומים הענף שהיה מתבצע בעבר בעיר.
בשלב הבא, חברת החשמל צפויה להוסיף עוד שני שנאים לתחנה, אשר צפויים להגדיל את יכולת השנאה של התחנה שיעמוד בסופו של דבר על 200 מגה וולט אמפר. 
עבודות בניית התחנה כללו ביצוע פיתוח נופי בחזית התחנה, הכולל שתילת ערוגות של פרחים ועצים לאורך החזית הצפונית של תחנת המשנה, הפונה אל השטח הציבורי באזור התעשיה.
סמנכ”ל פרויקטים הנדסיים ופיתוח עסקי, רון ויס: “בתחנה זו חברת החשמל פעלה ליישם אמצעים שונים להוזלת עלות התחנה, וממשיכה במגמה זו במטרה להיות תחרותית גם בשוק הפרטי. תחנת משנה יהלום מהווה דוגמא מצוינת לסטנדרט חדש של תחנות משנה בחברת החשמל, המשלב איכות גבוהה ועלויות תכנון, הקמה והכנסה לפעולה נמוכות”. מנהל אגף הולכה והשנאה, סרגו בראונשטיין: “תחנת משנה יהלום הוקמה במטרה לתת מענה אמין לביקושים הגוברים לחשמל באזור נתניה והסביבה. החברה פועלת לשיפור אמינות אספקת החשמל ללקוחותיה ותמשיך במגמה זאת גם בקיץ הקרוב כך שיוכלו ליהנות מאספקת חשמל סדירה, מאיכות שירות אמין ומקיץ קריר ונעים”.


פי.סי.חץ