אורי יוגב:

אורי יוגב:

אין התקדמות ברפורמה בחברת החשמל

 
ועדת הכלכלה של הכנסת פתחה את כנס החורף בדיון מעקב אחר הרפורמה בחברת החשמל. היו”ר איתן כבל הזכיר כי הוועדה כבר קיימה דיון בנושא לפני כשלושה חודשים, במהלכו מתח ביקורת קשה על כך שרפורמה במשק החשמל לא נראית באופק והצרכן הוא שמשלם את המחיר. כבל אף מתח ביקורת על כוונת האוצר להאריך את רישיונות חברת החשמל בחוק ההסדרים ואמר: “או שאנחנו שותפים או שאנחנו חותמת גומי – ואנחנו לא”.
מנהל רשות החברות הממשלתיות, אורי יוגב, אמר כי מאז הדיון הקודם ועד היום כמעט שלא הייתה התקדמות. “במשרד התשתיות מונה מנכ”ל רק לאחרונה ושר האוצר ביקש להכריע לגבי מתווה הרפורמה רק לאחר סיום דיוני התקציב, ובאופן מעשי אנחנו מחכים להחלטת השרים. ברגע שיתקבלו החלטות השרים נעשה מאמץ להגיע למקום של סדר בחברת החשמל”, אמר. יוגב הוסיף כי שר האוצר ושר התשתיות צריכים להחליט וכשהם יחליטו תהייה רפורמה, הוא הוסיף כי המלצתו היא לקבל את מתווה הרפורמה שהציע לפני שנה וחצי, עם שינויים בהסכמה.
יו”ר חברת החשמל, יפתח רון טל, אמר כי למיטב הבנתו הדבר נתקע אצל שר האוצר הקודם. הוא הוסיף כי שני השרים החדשים (שרי האוצר והתשתיות) אמרו לו כי הרפורמה חיונית. “לא צריך להיות חשמלאי בשביל להבין שהצורך ברפורמה חיוני. הכל תלוי על חתיכת חוט דק, שאם יקרע הדיונים בוועדת הכלכלה יהיו אחרים לגמרי ולא דיוני כיף כאלה”, אמר.
לקראת תום הדיון התפרץ יו”ר ועד עובדי חברת החשמל, דוד צרפתי, ואמר כי אין סיכוי שתהיה רפורמה. “חברת החשמל בדרך להתמוטטות וכולם ישלמו את המחיר. אם מישהו חושב שהמנכ”ל יפטר 1,500 עובדים ואני אשב בשקט הוא טועה, ואם מישהו חושב שבסופה הקרובה יהיה מי שיחלץ אתכם אז אתם טועים. אורי (יוגב) לא מסוגל להביא את ההסכם שהוא חתום עליו ואף שר לא רוצה אותו ומגלגל את תפוח האדמה הלוהט הזה – אז אתם תרגישו את זה בחודשים הקרובים שלא יהיה מי שיטפל בכם. עוד לא קרה שפתחו משק לתחרות והמחירים ירדו”, אמר צרפתי. 


פי.סי.חץ