חברת החשמל תקים ארגון בינלאומי בתחום הגנת הסייבר

חברת החשמל תקים ארגון בינלאומי בתחום הגנת הסייבר

 
 
חברת החשמל הכריזה על הקמת ארגון בינלאומי ECbD, שבא לתמוך בקידום מודל ה- energy cyber by design. מטרת הארגון להטמיע את נושא הגנת הסייבר במערכות השונות בארגונים ובחברות כבר משלבי הפרויקט המוקדמים.
ההכרזה התקיימה בהשתתפות סמנכ”ל תקשוב של חברת החשמל, יוסי שנק, וסמנכ”ל פרויקטים הנדסיים ופיתוח עסקי, רון וייס, ובהשתתפות נציגים מכ-20 חברות טכנולוגיה בינלאומיות מהארץ ומהעולם. המפגש התקיים במסגרת הכנס הבינלאומי סייברטק, אשר עסק בכל תחומי אבטחת המידע והגנה מפני מתקפות סייבר בהשתתפות חברות, ארגונים ומומחי סייבר מהארץ ומהעולם.
“היכולות הטכנולוגיות, הידע הרב והנסיון של מומחי הסייבר של חברת החשמל באים לידי ביטוי במתן פתרונות הגנה ואבטחת מידע הוליסטיים ורחבים כבר משלב התכנון וכחלק אינטגרלי ממנו ולאורך כל שרשרת החשמל”, אמר שנק.
“היצירתיות של התוקפים מחייבת רמת יצירתיות זהה לפחות של בוני מנגנוני הגנת הסייבר. על כן, שילוב נושא הסייבר בתוך התהליכי בניית המערכות מאצילה את נושא היצירתיות גם על התחומים הטכנולוגיים, ההנדסיים והתהליכיים הנוספים ובכך תורמת להשבחת המערכות, לחדשנות ושיפורן המתמיד”.
במקביל להכרזת חברת החשמל, ציין שר האנרגיה, ד”ר יובל שטייניץ בנאומו במהלך כנס סייברטק  כי התקפת סייבר זוהתה יום קודם לכן על רשות חשמל. השר הוסיף כי ההתקפה טופלה על ידי משרד האנרגיה ומטה הסייבר. לטענתו, חלקים מהרשת של חברת חשמל שותקו כחלק מהטיפול בהתקפה שסוכלה בסופו של דבר.
 


פי.סי.חץ