הושלמו ההכנות לחורף במחוז ירושלים של חברת החשמל

הושלמו ההכנות לחורף במחוז ירושלים של חברת החשמל

מחוז ירושלים של חברת החשמל מודיע על השלמת הכנותיו לחורף הירושלמי, תוך ביצוע עבודות תחזוקה שנתיות והכנת הרשת לחורף המתקרב.

 

במסגרת העבודות, בוצעו תוכניות שיפורים שתוכננו עבור החלפת רשת מתח נמוך חשופה לרשת תת קרקעית או לרשת מבודדת, במספר שכונות בבירה, הוספו שנאי חלוקה וחוזקה מערכת מתח גבוה. כמו כן, בוצעו סריקות לאורך רשתות החשמל לגילוי מפגעים שונים העלולים לגרום פגיעה ונזק לרשתות החשמל בימי חורף סוערים, בוצעו גיזומים וכריתות של עצים שסיכנו את הרשתות, בתאום עם הרשות המקומית וקק”ל.
בנוסף, נשטפו מבדדים על עמודי החשמל על מנת להסיר את האבק שהצטבר עליהם, בוצעו בדיקות וביקורות מקיפות בתחנות הטרנספורמציה שבתחומי המחוז ונערכו בדיקות לגילוי התחממות בנקודות החיבורים. כמו כן, בוצעו שטיפות קווים, סריקות מתקנים וגיזום עצים. בנוסף, טופלו נקודות תורפה רגישות ברשתות החשמל העלולות לגרום להפרעות באספקת החשמל. 
יחד עם זאת, בחברת החשמל שבים ומסבירים כי ברשת החשמל ככלל, אין מצב של אפס הפרעות. רשת החשמל חשופה לפגעי מזג האוויר ומושפעת משינויים כגון רוחות חזקות, גשמים ראשונים הגורמים להיווצרות בוץ על הרשת, סופות ברקים ופגיעה מגורמים חיצוניים כמו חפצים וענפים. הפרעות ברשת החשמל יכולות להימשך דקות בודדות ולעתים ימים ארוכים. יש חשיבות בהכנת הציבור להצטיידות והיערכות לימי החורף, לאחרונה אף יצאה החברה בקמפיין הקורא ללקוחות רגישים לעדכן את הרשויות במקרה שבו נעזרים בציוד מציל חיים או תלותיים בשימוש במעליות. כמו כן, הושם דגש על הצורך בשימוש בגנרטורים כגיבוי ברבי קומות ובמוסדות רגישים.
מוקדי השירות 103 ערוכים אף הם לקראת ימי החורף, ובעת הצורך יתוגברו בנציגי שרות נוספים.
משה כהן, מנהל מחוז ירושלים בחברת החשמל: “חברת החשמל פועלת כל השנה על מנת לספק ללקוחותיה חשמל אמין ושירות מקצועי ואיכותי, כחלק מתוכנית עבודה מסודרת ומתוכננת”.
בחברת החשמל מבקשים מהציבור להיות ערניים ולדווח מיידית על חוטי חשמל קרועים או נזקים אחרים לרשת החשמל. חברת החשמל מבקשת להסיר ממרפסות, גגות וחבלי כביסה חפצים שעלולים לפגוע במתקני החשמל בעת מזג אויר סוער. חל איסור חמור להתקרב לחוטי חשמל קרועים - יש לדווח למרכזי השירות 103 של חברת החשמל או בדף הפייסבוק של החברה. צוותי חברת החשמל ערוכים, יגיעו במהירות למקום ויטפלו מיידית בכל מפגע ופגיעה ברשת החשמל.


פי.סי.חץ