מערכות המיזוג צורכות כ-40% מסך צריכת האנרגיה של הדטה סנטרים

מערכות המיזוג צורכות כ-40% מסך צריכת האנרגיה של הדטה סנטרים

מדובר בהוצאה של עשרות או מאות אלפי שקלים בשנה בהתאם לגודל הארגון ופעילותו

מערכות המיזוג והקירור צורכות כ-40 אחוז מצריכת האנרגיה של חדרי מחשב ומרכזי נתונים, ואילו תשתיות המידע (IT) צורכות כ-47% מהצריכה הכללית של הדטה סנטרים.
מדובר בהוצאה של עשרות או מאות אלפי שקלים בשנה בהתאם לגודל הארגון ופעילותו, אותה ניתן להקטין "באמצעות תכנון וניהול נכונים ומשופרים של תשתיות פיזיות", אמר דורון קרופמן, מנהל הפעילות שלAPC  ישראל מקבוצת שניידר אלקטריק, מובילה גלובלית בשירותי הספק וקירור קריטיים משולבים,
לדבריו, מרבית חדרי המחשבים בארץ אינם יעילים מבחינה אנרגטית וניתן לחסוך כ-30% בהוצאות האנרגיה של כל חברה, כאשר החזר ההשקעה הוא בסביבות 3-4 שנים. קרופמן הוסיף כי ממוצע היעילות האנרגטית של חדרי המחשב בארץ ניצב כיום על 47%, וכי ניתן להגיע לשיעור של 70% יעילות אנרגטית.
הביקוש העולמי לאנרגיה אמור להכפיל את עצמו עד שנת 2050 ואילו הביקוש לחשמל צפוי להכפיל את עצמו עד שנת 2030. מנגד, עומדת הדרישה להקטין את פליטות הפחמן, וזהו תמציתו של האתגר המרכזי הניצב בפני מתכנני חדרי המחשבים ברחבי תבל, ציין יוסי דיין, סמנכ"ל טכנולוגיות APC מקבוצת שניידר אלקטריק. 
לדבריו, תוכנת StruxurWare, שפיתחהAPC  לא רק מאפשרת תכנון מלא של דטה סנטר אלא גם יעיל באמצעות תכנון שדרות חמות וקרות, ניהול הספקים, זרימת אוויר והדמיות מתקדמות. הדמיות אלה מאפשרות לחזות בדיוק רב מה תהיה צריכת האנרגיה של המתקן והאם הוא יעיל ומסוגל להכיל את כמויות השרתים, מתגי התקשורת ומערכי האחסון. "כל קילוואט שאנו חוסכים הוא שווה ערך לכ-1000 דולר בשנה", הדגיש דיין.
שניידר אלקטריק הצרפתית מעסיקה 130 אלף עובדים, 100 מתוכם בחברת הבת בישראל שפעילותה העיקרית היא הקמה ותפעול מרכזי נתונים.
אבי אובליגנהרץ


פי.סי.חץ