עיריית י-ם תתקין מערכות מיזוג בכל בתי הספר העירוניים תוך שנתיים

עיריית י-ם תתקין מערכות מיזוג בכל בתי הספר העירוניים תוך שנתיים

סך הכל 1300 כיתות, בהשקעה תקציבית של 16 מיליון שקלים

בשורה טובה לתלמידי בתי הספר העירוניים בבירת ישראל: בהנחיית ראש העיר ירושלים, ניר ברקת, עד סוף שנת הלימודים תשע''ד יושלם הליך התקנת מערכות מיזוג בכל בתי הספר העירוניים בכלל המגזרים בעיר, סך הכל 1300 כיתות, בהשקעה תקציבית של 16 מיליון שקלים.
התקנת מערכות המיזוג בכל בתי הספר העירוניים תאפשר קירור בחודשי הקיץ וחימום בחודשי החורף ותביא להתייעלות ולחיסכון משמעותי על פני חימום במערכות ישנות של הסקה אשר השימוש בהם יקר משמעותית. הכנסת מערכות המיזוג תאפשר לבתי הספר תמורה טובה יותר באותם משאבים שמושקעים בכך כיום.
התקציב למערכות המיזוג הינו חלק מהגידול המשמעותי בתקציבי הפיתוח של העירייה הנובע בין השאר מהצמיחה המשמעותית בעיר ומחוסנה הפיננסי של ירושלים הנמצא במגמת שיפור מתמדת. 16 מיליון השקלים בנויים מ-9 מיליון ש"ח שימומשו בשנת 2013 ו-7 מיליון ₪ נוספים שיוקצו לנושא בתקציב 2014. 
ראש העיר, ניר ברקת, שהנחה על העברת התקציב, ציין כי ''התקנת המזגנים בכל בתי הספר העירוניים תאפשר תנאי למידה ראויים לכל התלמידים. ההשקעה בתנאים הפיזיים לצד ההשקעה באיכות החינוך תבטיח את המשך הצלחתה וצמיחתה של מערכת החינוך בעיר''. 
מנהל מנח''י, משה (קינלי) טור-פז, הוסיף: ''אנו פועלים כל העת לשפר את תנאי הלימודים בעיר. תוספת התקציב שאושרה תאפשר מיזוג של כל בתי ספר העירוניים בעיר לרווחת ולטובת התלמידים''.


פי.סי.חץ