השימוש במזגנים הביא לעלייה חדה בתלונות על כאבים בצוואר ובגב

השימוש במזגנים הביא לעלייה חדה בתלונות על כאבים בצוואר ובגב

הקור מונע מהדם לזרום בצורה נאותה אל שרירי הגוף ולכן הללו נוטים להיתפס

אותות הקיץ הלוהט לא רק ניכרים היטב בחשבון החשמל שלנו אלא גם בבריאות. קופות החולים דיווחו על עלייה תלולה בכמות המתלוננים על כאבי גב וצוואר עזים בחודשי יולי-אוגוסט האחרונים בשל השימוש המסיבי במערכות מיזוג אוויר, מאווררים וכדומה.
כך למשל, משירותי בריאות כללית, הקופה הגדולה במדינה, דווח על עלייה של כ-1,500 אחוזים בכמות המתלוננים על כאבים עזים בגב ובצוואר. ראוי לציין כי מדובר בעיקר בתושבי מרכז הארץ ובכמות של מאות תלונות בהשוואה לפניות בודדות עד עשרות בתקופות מקבילות בשנים עברו.
המצב הסטטי בו נמצא הגוף בשעות הלילה והחשיפה המרובה לקור בשל פעולתם של המזגנים, הופך את גופנו לחשוף ופגיע יותר. מה גם שהקור מונע מהדם לזרום בצורה נאותה אל שרירי הגוף, ולכן הללו נוטים להיתפס.
ד"ר שמואל יצחק, מומחה לאורטופדיה בשירותי בריאות כללית, סבור כי העלייה התלולה בכמות המתלוננים בקיץ האחרון, היא פועל יוצא של הפעלת המזגנים בטמפרטורות נמוכות במיוחד במקום העבודה ובבית כדי למצוא מפלט מהחום היוקד בחוץ. "הפעלת המזגן בטמפרטורה של 17 מעלות וישיבה בקרבתו, טומנת בחובה התכווצויות שרירים וכאבי גב וצוואר עזים", אומר ד"ר יצחק. בנוסף, קובע ד"ר יצחק כי המעבר הקיצוני ממקומות חמים למקומות ממוזגים עושה את שלו והגוף מתקשה לעמוד במעמסה.


פי.סי.חץ