גרי החלה לספק מזגנים גם לאלקטרה למרות הבלעדיות עם תדיראן

גרי החלה לספק מזגנים גם לאלקטרה למרות הבלעדיות עם תדיראן

אי קיום הוראת הבלעדיות על ידי גרי הינה בהמשך לדין ודברים וחליפת מכתבים ושיחות בעל פה בין החברה לבין גרי בשבועות האחרונים בקשר לסוגיית הבלעדיות במסגרת הסכם האספקה

 

יצרנית המזגנים גרי, החתומה על הסכם בלעדיות עם תדיראן עד ליולי 2013, החלה לאחרונה לספק במקביל מזגנים למתחרתה, חברת אלקטרה.
בהודעה שמסרה לבורסה ציינה תדיראן הולדינגס, חברת האם של תדיראן, שההתקשרות בינה לענקית המזגנים הסינית החלה בראשון לינואר 2008, לאספקת מזגנים מדגמים שונים לשימוש ביתי וחלקי חילוף להם. ההסכם הוארך ברבעי למארס 2011 עד ל-13 ביולי 2013, ובמסגרתו התחייבה גרי כי "מוצרי מיזוג האוויר שלה יימכרו בשוק הישראלי לתדיראן באופן בלעדי, והחברה התחייבה לרכוש את המוצרים המפורטים בהסכם, המשווקים בישראל באופן בלעדי מ'גרי' בכפוף לכך ש'גרי' תעמוד בהוראות ההסכם. גרי הינו ספק מהותי של החברה".
עוד עולה מהודעת תדיראן הולדינגס כי לאחרונה נודע לה שכמות מוגבלת של מזגנים תוצרת גרי נמכרו לגורם אחר בארץ לצורך שיווק, ואי לכך "גרי אינה עומדת בהתחייבותה לבלעדיות בהתאם להסכם האספקה. אי קיום הוראת הבלעדיות על ידי גרי כאמור לעיל, הינה בהמשך לדין ודברים וחליפת מכתבים ושיחות בעל פה בין החברה לבין גרי בשבועות האחרונים בקשר לסוגיית הבלעדיות במסגרת הסכם האספקה. החברה פועלת להמשך בירור הפרטים בנושא ובחינת דרכי פעולתה". 
נכון לכתיבת הדוח לבורסה, מציינת תדיראן כי המהלך של גרי לא השפיע "באופן מהותי לרעה על מצבה העסקי של החברה ועל תוצאותיה הכספיות".
בתגובה אמר מנכ"ל תדיראן גרופ, אבי זמיר: "בעשור האחרון אנחנו עובדים עם גרי, ובארבע השנים האחרונות צמחנו פי ארבעה במכירות המזגנים. גרי ממשיכה להיות ספקית המזגנים העיקרית שלנו, אבל הפסקת הבלעדיות מאפשרת לי לקנות מזגנים מספקים אחרים ולהגדיל את הייצור במפעל שלנו בעפולה". 
מאלקטרה, שהחלה את הקשר עם גרי בעקבות רכישתה של פעילות המזגנים הביתיים של חברת איירוול אשתקד תמורת 7.2 מיליון אירו, מזגנים אותם מייצרת גרי, סירבו להתייחס לידיעה.
 


פי.סי.חץ