מזגני היטאצ'י יותקנו בעיר הסטודנטים באוניברסיטת תל אביב

מזגני היטאצ'י יותקנו בעיר הסטודנטים באוניברסיטת תל אביב

יוניק הנדסה ומיזוג אוויר זכתה במכרז של קבוצת מנורה- קו מהנדסים לאספקת מערכות מיזוג אוויר

 

יוניק הנדסה ומיזוג אוויר זכתה במכרז של קבוצת מנורה- קו מהנדסים לאספקת מערכות מיזוג אוויר של חברת היטאצ'י בפרויקט הקמת מעונות הסטודנטים החדשים באוניברסיטת תל אביב. היקף הפרויקט הינו 16 מליון ש"ח. 
מערכת מיזוג האוויר תוכננה ע"י המהנדס אבנר וישקין ממשרד לניר וישקין. בבחירת הציוד הושם דגש מיוחד על ההיבט האקולוגי, חסכון באנרגיה ואמינות מרבית של הציוד. נבחרו מזגנים בעלי מקדם היעילות הגבוה ביותר שקיים בשוק, כאשר המערכת תחובר למחשב שליטה מרכזי ותוכל למדוד את צריכת האנרגיה של כל צרכן וצרכן. הקבלן הראשי בפרויקט הינו חברת שיכון ובינוי המבצעת את הפרויקט בשיטת ה-BOT. קבלן המיזוג היא חברת מנורה – קו מהנדסים. 
עיר הסטודנטים  תבנה על שטח של כ-35,000 מטרים רבועים בקמפוס אוניברסיטת תל-אביב ותכלול שמונה בנייני מעונות חדשים לסטודנטים, חנויות, בתי קפה, גינות, מרחבים ירוקים ומקומות לפעילויות פנאי.
עיר הסטודנטים תאפשר לאוניברסיטת תל-אביב להציע מגורים לעוד אלפי סטודנטים בקמפוס הירוק והיפה בישראל. במגורים ייבנו יחידות סטודיו ודירות משותפות עבור סטודנטים לתואר ראשון מהפריפריה וסטודנטים מחו"ל, יחידות עבור סטודנטים נשואים, ודירות עבור חברי סגל צעירים עם משפחות. כל הדירות ייבנו בעיצוב ובגימור באיכות מירבית, תוך שמירה על נוחות ואוירה חמימה על מנת שהסטודנטים המתגוררים בהן ירגישו בבית.
במסגרת הפרויקט יותקנו למעלה מאלף יחידות קצה בחדרי הסטודנטים ובחללים הציבוריים שיחוברו ליחידות החוץ המוצבות על גג המבנים. הפרויקט הינו עפ"י תקן אמריקאי לבנייה ירוקה, ,LEED ומערכות ה-VRF של היטאצ'י נבחרו כמתאימות לתקן יוקרתי זה.
מזגני VRF של היטאצ'י מבוססים על טכנולוגיית האינוונטר שהיא המתקדמת ביותר בעולם המיזוג. בטכנולוגיה זו המערכת מפוקדת מחשב המקבל נתונים מחיישני לחץ, טמפרטורה  וזרם המורכבים במזגן ובחלל הממוזג. עפ"י נתונים אלו מפעיל המחשב את המדחס ואת כל החלקים הנעים במערכת בנקודת העבודה האופטימאלית לקבלת טמפרטורה מדויקת וקבועה תוך חסכון מרבי, עד 40%, באנרגיה. מערכות היטאצ'י פועלות ברמות הרעש הנמוכות ביותר וברמת אמינות הגבוהה ביותר.
"הבחירה ביוניק הנדסה ומיזוג אוויר מעידה על הערכת הסקטור ליכולת המקצועית לצד השירות שמספקת החברה. הניסיון רב השנים, היכולות ההנדסיות הגבוהות, היציבות של החברה ותודעת השירות הגבוהה שלה לצד אספקת מוצרים מתקדמים טכנולוגית של חברת היטאצ'י היפנית היא שהופכת את הבחירה ביוניק ובמזגני היטאצי לבחירה הטובה והאיכותית ביותר שניתן למצוא כיום בענף המיזוג בישראל", אמר ניסים בר סלע, מנכ"ל חברת יוניק הנדסה ומיזוג אוויר, המספקת יחידות מיזוג למשרד הביטחון, חברת החשמל, רפאל, בנקים, רשתות שיווק ועוד.
בר סלע מוסיף כי היטאצ'י העולמית רואה בחדירה לשוק הישראלי יעד אסטרטגי וסימנה את הפרויקט כפרויקט חשוב ויוקרתי שיקדם רבות את היטאצ'י בשוק הישראלי. 
 


פי.סי.חץ