האייר מקימה מרכז חדשנות בארץ לאיתור טכנולוגיות מתקדמות

האייר מקימה מרכז חדשנות בארץ לאיתור טכנולוגיות מתקדמות

"להאייר חשובה גישה ישירה וייצוג מלא בישראל, ולכן החלטנו להקים בה מרכז עם נציגים מקומיים"

ענקית המיזוג והאלקטרוניקה הסינית האייר מעמיקה את נוכחותה בשוק המקומי והכריזה על הקמת מרכז חדשנות, כחלק מאסטרטגיה להקמת מרכזים כאלה במדינות שבהן מפותחות טכנולוגיות שיכולות להשתלב במוצריה. 
האייר שכרה את שירותי ABG, שתרכז את פעילות החדשנות מולה בישראל. ABG הוקמה על ידי דניאל אולייסקי ורון וולדמן, במטרה לגשר בין טכנולוגיות ישראליות לחברות ותאגידים באסיה. 
המרכז מוקם בישראל במטרה לאתר מוצרים, פיתוחים חדשניים וטכנולוגיות ישראליות עבור מרכז החדשנות העולמי של האייר, ולשלבם בקווי המוצרים ובמערך חנויות החברה בסין. מרכז החדשנות יהיה אחראי גם על תיאום קבוצות מחקר ופיתוח בישראל לקווי המוצרים. 
מנהל מרכז החדשנות של האייר, טנג דונגווי, אמר כי "ישראל ידועה כמובילה עולמית בחדשנות טכנולוגית וכמקור למשאבים טכנולוגיים מתקדמים. להאייר חשובה גישה ישירה וייצוג מלא בישראל, ולכן החלטנו להקים בה מרכז עם נציגים מקומיים. ישראל תיהפך למקור חשוב לטכנולוגיות תחת האסטרטגיה החדשה של האייר, ולשם כך אנו שמחים לצרף את ABG לרשת הטכנולוגית שלנו". 
אולייסקי אמר כי "יש פוטנציאל אדיר לחברות ישראליות המוכנות ללכת צעד אחד קדימה ולשתף פעולה עם קונצרן ענק המוביל בשוקי העולם. כבר הצגנו בפני האייר מספר רב של טכנולוגיות ישראליות נבחרות, והן נמצאות בתהליך בדיקה, כולל במישור העסקי". לדבריו, האייר מקימה מרכז חדשנות, אך יהיה לו פוטנציאל להפוך למרכז מחקר ופיתוח (מו"פ). 
לטענת אולייסקי, חברה ישראלית העוסקת במו"פ ובעיצוב מוצרים מנהלת מגעים כחצי שנה עם האייר. "הצדדים מדברים על פיתוח המוצר פה. החברה הישראלית מפתחת מוצרים לחברות ישראליות וזרות, ותפתח להאייר מוצרים למטבח", הסביר. עוד אמר אולייסקי כי המהלך הגדול ביותר של האייר בישראל בתחומים אלה הוא מיזם משותף עם שטראוס לפיתוח מכשיר מים על בסיס תמי 4. 
 


פי.סי.חץ