יקי ודמני מתפטר אחרי 7 שנים כמנכ”ל אלקטרה צריכה

יקי ודמני מתפטר אחרי 7 שנים כמנכ”ל אלקטרה צריכה

בהנהגת ודמני הפכה אלקטרה מחברה שהיקף מכירותיה השנתיות כ-1 מיליארד ₪ בשנה לחברה בסדר גודל של כ-3 מיליארד ₪ שפועלת כמעט בכל תחומי החיים של הצרכן הישראלי

אלקטרה צריכה הודיעה לבורסה כי מנכ”ל החברה, יעקב (יקי) ודמני, מסר ליו”ר דירקטוריון החברה, על כוונתו להתפטר מתפקידו כמנכ”ל החברה. הוא מכהן בתפקיד מאז 2007. מועד סיום עבודתו בפועל של ודמני לא נקבע, והוא יתואם בינו לבין יו”ר הדירקטוריון.
אלקטרה צריכה, החברה הבת של אלקו שבשליטת גרשון זלקינד, הפכה תחת ניהולו של ודמני מחברה בעלת מחזור שנתי של כמיליארד שקל לחברה עם מחזור של 3 מיליארד שקל הפועלת כמעט בכל תחומי החיים של הצרכן הישראלי. החברה רשמה בשנים אלה סך הכול רווח של 650 מיליון שקל לפני מס וחילקה דבידנד בהיקף של כ-455 מיליון שקל.  
לאחר שורה ארוכה של דוחות רבעוניים רווחיים, ברבעון האחרון של 2013 התהפכה הקערה והחברה סיימה את הרבעון עם הפסד תפעולי של 30.5 מיליון שקל. הרווח התפעולי השנתי צנח ב-42% והסתכם ב-57.4 מיליון שקל בלבד. 
 התחרות הגוברת ברשתות החשמל הביאה לשחיקה ברווחיות של אלקטרה צריכה  במגזר הפעלת רשתות השיווק הקמעונאיות ולהפסד תפעולי של כ־11 מיליון שקל ברבעון הרביעי של 2013. כתוצאה מכך עלה חשש כי אלקטרה צריכה תיאלץ להכיר בהפסד מירידת ערך המוניטין שנוצר לה ברכישת פעילות רשת מחסני חשמל. מניית אלקטרה צריכה צנחה בעת האחרונה ב-23%. 
אלקטרה מוצרי צריכה מתמקדת בייצור ושיווק מזגנים ומוצרי צריכה חשמליים נוספים, רשתות שיווק למוצרי חשמל והפעלת רשת “אייס אוטו דיפו”.
“היו אלה שנים נפלאות של עשיה והובלת החברה לשורה הראשונה של החברות בישראל. אלקטרה היא חברה ישראלית גאה שבורכה בעובדים נפלאים ואני מאחל לה ולכל קבוצת אלקו את כל ההצלחה שבעולם. מעבר למספרים המרשימים שהחברה השיגה בתקופה זו, חשוב לי לשים דגש על רוח החברה ופעילותה בתחום הקהילתי”, אמר ודמני.  
בין הפעולות שהוביל ודמני כמנהל אלקטרה צריכה היו רכישת רשת ACE שעמדה בפני קריסה, חיזוק מעמד החברה כאחת המובילות בתחום המזגנים, מיתוג שירות אלקטרה כמספר אחד בתחום וכניסה לתחום המים באמצעות אלקטרה בר. כניסת החברה לתחום המים והתחרות העזה מול תמי 4 תרמה להורדת מחירים, ועל פי מקורות בשוק אלקטרה צריכה הגיעה לנתח של בין 20% ל-25%.  
ודמני  נהנה מעלות שכר שנתית של 1.9 מיליון שקל ובנוסף גם זכה למענק של 1.1 מיליון שקל. בשנת 2013 התקבולים של ודמני היו גבוהים פי 23 מיתר העובדים, לעומת פי 32 בשנת 2012.  
תחת הנהלתו של ודמני אימצה החברה מעון ילדים בראשון לציון, אימצה גדוד שריון במסגרת פרויקט אמץ לוחם, והקימה עמותה “חברה מתגייסת” למתן עדיפות ותעסוקה לעובדים שמשרתים במילואים. מהלכים אלה מיצבו את החברה המשמשת בנוסף כנותנת החסות של מכבי תל אביב בכדורסל, במקום ה-39 בדירוג BDI במסגרת סקר “החברות שטוב לעבוד בהן”. 
ודמני, 62, נשוי + 5, בין תפקידיו הקודמים - מנכ”ל רשת ACE, מנכ”ל טמפו, סמנכ”ל המכירות של עלית, כאשר לפני כן שרת בשירות הביטחון הכללי ופרש בתפקיד בכיר.


פי.סי.חץ