אייל קרמר מונה למ”מ מנכ”ל באלקטרה מוצרי צריכה

אייל קרמר מונה למ”מ מנכ”ל באלקטרה מוצרי צריכה

קודם לכן שימש במשך שבע שנים כסמנכ”ל חטיבת השירות באלקטרה מוצרי צריכה.

אייל קרמר מונה לממלא מקום מנכ”ל ביבואנית מוצרי החשמל והאלקטרוניקה, אלקטרה מוצרי צריכה, במקום יקי ודמני שהודיע על פרישתו לאחר שבע שנים בתפקיד. 
קרמר, בן 42, נשוי + 2, כיהן באלקטרה בחודשים האחרונים כסמנכ”ל בכיר ומנהל חטיבת תפעול ופיתוח. קודם לכן שימש במשך שבע שנים כסמנכ”ל חטיבת השירות באלקטרה מוצרי צריכה. במסגרת תפקידו האחרון היה קרמר אחראי על מספר פעילויות בחברה - שירות הלקוחות, פעילות המים תחת המותג אלקטרה בר, מפעל המזגנים בראשון לציון, פעילות שיווק המזגנים הבינלאומית ומערך האיכות של החברה. 
בשבע השנים שקדמו לכך כיהן קרמר כסמנכ”ל ומנהל חטיבת שירות הלקוחות של החברה והיה אחראי למיצובה כמערך שירת מצטיין ומוערך וכאחד מהנכסים החשובים שלה.
ודמני שהגיע לאלקטרה בשנת 2007 צפוי לעזוב את החברה בימים הקרובים. ודמני שימש בעבר כמנכ”ל רשת אייס, ובזמן היותו מנכ”ל אלקטרה הוביל לרכישתה של אייס. בתקופת כהונתו כמנכ”ל שולשו מכירות החברה לכ-3 מיליארד שקל בשנה, והיא רשמה רווח לפני מס של 650 מיליון שקל וחילקה דיבידנד של 450 מיליון שקל. 
את הרבעון האחרון של 2013 סיימה החברה עם הפסד תפעולי של 30.5 מיליון שקל, בין היתר כתוצאה מירידה בפעילות המזגנים ומהתחרות הגוברת בתחום קמעונאות החשמל.
אלקטרה מוצרי צריכה, חברת נכדה של אלקו החזקות בע”מ (כ-70%), לאומי פרטנרס (כ-9%), עמיתים (כ-6.3%), פסגות קופות גמל (כ-4.5%) והציבור (כ-10.3%), הינה החברה הותיקה (1951) והמובילה בישראל בתחום מוצרי החשמל הביתיים, התקשורת והמחשבים. מחזור מכירות שנתי של כ-2.49 מיליארד שקל וכ-3,000 עובדים מסורים, מביאים את “אלקטרה” להיות החברה הגדולה ביותר בתחומה בשוק המקומי.בבעלות החברה שלוש רשתות מתמחות למכירת מוצרי חשמל מהמובילות בישראל: שקם אלקטריק, סנסור ומחסני חשמל, שחנויותיהן נמצאות בפריסה ארצית ומציעות את מוצריהן לקהל לקוחות רחב ברחבי הארץ.
נוסף לרשתות מתמחות למכירת מוצרי חשמל, בבעלות החברה רשתות “עשה זאת בעצמך” אייס ואוטודיפו, המונות עשרות סניפים בפריסה ארצית - מנהריה בצפון ועד דימונה בדרום בהם ניתן למצוא את כל הפתרונות לשיפור הבית והרכב, עיצובו ואחזקתו.
במקביל, פרש משורות החברה רונן גולדשטיין, סמנכ”ל פיתוח עסקי ומנהל הפעילות של אמ”צ בחו”ל.  


פי.סי.חץ