אגודת “יופי של ירקות” הקימה מרכז לוגיסטי  במושב פדיה

אגודת “יופי של ירקות” הקימה מרכז לוגיסטי במושב פדיה

אגודת “יופי של ירקות”, משווקת הירקות הגדולה בשוק הישראלי, הקימה מרכז לוגיסטי במושב פדיה שבשפלה, סמוך לכביש חוצה ישראל.

אגודת “יופי של ירקות”, משווקת הירקות הגדולה בשוק הישראלי, הקימה מרכז לוגיסטי במושב פדיה שבשפלה, סמוך לכביש חוצה ישראל. המרכז ישמש נקודת מעבר ושיווק לכ-20 אלף טון של פירות וירקות בהיקף כספי של כ-80 מיליון שקל בשנה.
מנכ”ל אגודת יופי של ירקות, דניאל לב, אמר שהמרכז הלוגיסטי הוקם בפדיה בשל המיקום האסטרטגי ליד כבישי האורך והרוחב המרכזיים של מדינת ישראל ולא הרחק מהשוק הסיטונאי והמרכזים של רשתות השיווק הגדולות.
אגודת “יופי של ירקות” איגדה בעבר רק את חקלאי עין יהב בערבה, אולם החליטה לפני מספר שנים להעניק שירותי שיווק לחקלאים מכל הארץ. כיום קרוב למחצית מהתוצרת שמשווקת האגודה היא של חקלאים מחוץ לעין יהב ממושבים אחרים בערבה, מהנגב והמרכז, הגליל והבקעה.
המרכז הלוגיסטי משתרע על שטח של 5000 מ”ר וכולל חדרי קירור מהיר ורגיל וחדרי צינון. כך תתאפשר שמירה על שרשרת קירור רציפה בין החקלאי לבין רשת השיווק והסיטונאי בפירות וירקות רגישים, מה שישמור על רמת איכות וניקיון גבוהה. במרכז מערך של בקרת איכות שמבטיח את סיווג התוצרת לרמת איכות נכונה.  
לדברי מנכ”ל יופי של ירקות, המרכז החדש יאפשר קליטת חקלאים חדשים המבקשים להצטרף לשיווק המשותף באמצעות האגודה החל מהעונה הקרובה. חקלאים רבים מגלים שהם יכולים להסיר מעצמם את הנטל של התעסקות עם הסיטונאים והרשתות ולהתמקד בגידול פירות וירקות איכותיים.
 


פי.סי.חץ