תדיראן הולדינגס השלימה הנפקת אג”ח של 120 מיליון שקל

תדיראן הולדינגס השלימה הנפקת אג”ח של 120 מיליון שקל

תדיראן הולדינגס ניצלה את הגאות בשוק ההון והשלימה הנפקת אג”ח של 120 מיליון שקל בריבית שקלית נמוכה של 4.4%, ללא בטוחות.

תדיראן הולדינגס ניצלה את הגאות בשוק ההון והשלימה הנפקת אג”ח של 120 מיליון שקל בריבית שקלית נמוכה של 4.4%, ללא בטוחות. ההנפקה התבצעה לאחר שחברת דירוג האשראי מידרוג העניקה לחברה שבשליטת משה ממרוד, דירוג של בי.איי.איי. 1 עם אופק עם אופק דירוג חיובי עבור הנפקת אג”ח של עד 100 מיליון שקל, שתשמש למחזור חוב קיים ולפעילותה העסקית.
מניית תדיראן הולדינגס חוותה עלייה גבוהה אף יותר בשנה האחרונה, של 122%, הגם שמחזורי המסחר בה נותרו נמוכים. החברה, העוסקת ביבוא ושיווק מוצרי חשמל ביתיים, נסחרת כיום בשווי של 165 מיליון שקל..
בחברת הדירוג ציינו כי “פעילות תדיראן תאופיין ב-2014 בהאטה בקצב המכירות... ורווחיות החברה חשופה באופן מהותי לתנודות בשער החליפין של הדולר”. עוד הוסיפו האנליסטים כי רמת המינוף של החברה גבוהה יחסית, על אף שהציגה שיפור מסוים באיתנותה הפיננסית בשלושת הרבעונים האחרונים.
“אנו מצפים לריסון בשיעור חלוקת הדיבידנד בחברה, נוכח גיוס החוב והכוונה לביצוע השקעות חדשות”, כתבו במידרוג, “וזאת על מנת לחזק את ההון העצמי. אנו מתנים את העלאת הדירוג בשיעור חלוקת דיבידנד שלא יעלה על 50% מהרווח הנקי השנתי”.
תדיראן הולדינגס מממנת את פעילותה מהון עצמי ומאשראי בנקאי. יתרת האשראי לטווח קצר שעמדה לה בסוף הרבעון הראשון הייתה 250 מיליון שקל, כאשר לא קיימות לחברה הלוואות לזמן ארוך מתאגידים בנקאיים. ההון העצמי עמד על 118 מיליון שקל ומימן 20% מהחוב.
במקביל, מינה מנכ”ל תדיראן גרופ,  מישל בן וייס שנכנס לתפקידו בחודש שעבר, את מיכל איתן, מי שהיתה מנהלת שיווק מחלבות שטראוס, לסמנכ”לית השיווק של תדיראן גרופ. בן וייס עצמו הגיע לתדיראן מקבוצת כתר, אך קודם לכן שימש במשך 15 שנים רבות בתפקידי מפתח בקבוצת שטראוס.  איתן (43) מחליפה את יובל פרידן, אשר שימש בתפקיד סמנכ”ל השיווק בחברה במשך שנה תחת המנכ”ל לשעבר אבי זמיר. מתדיראן נמסר כי “הנהלת תדיראן הגיעה עם פרידן להבנות בנוגע לסיום תפקידו ומודה לו על פועלו ועשייתו בתפקיד”.  איתן מגיעה לתחום החשמל לאחר 11 שנים בקבוצת שטראוס, שבהן בין היתר ניהלה את מערך השיווק של המחלבה.  בן וייס מסר בהמשך להודעת המינוי כי “אני שמח לצרף למאמץ את מיכל, יש לנו היכרות עסקית ארוכה ואני בטוח שיש לה הכישורים והפוטנציאל המתאים לתפקיד”.
 


פי.סי.חץ