תאי צפייה ממוזגים הותקנו באצטדיון החדש בחיפה

תאי צפייה ממוזגים הותקנו באצטדיון החדש בחיפה

האצטדיון החדש בחיפה יוצא לדרך.

האצטדיון החדש בחיפה יוצא לדרך. מהנדס עיריית חיפה, אריאל וטרמן אמר בכנס לתחבורה ותשתיות של איגוד המהנדסים כי הוא חתם על טופס 4 לאצטדיון חיפה החדש. וטרמן העריך כי באצטדיון חיפה יותר בטון מאשר בפרויקט של בית החולים רמב”ם.
האצטדיון שנבנה על ידי קבוצת בסט ואלקטרה  בנייה נחשב לאחד המתקדמים בארץ ובעולם, והוא כולל 32 אלף מושבים, זאת לעומת 14 אלף מושבים באצטדיון קריית אליעזר. שטח המתחם כולו משתרע על 145 דונם במורדות הדרומיים של הכרמל, והוא כולל גם 1,600 מקומות חנייה. במתחם 36 תאי צפייה פרטיים ממוזגים, ו-415 תאי שירותים. בנוסף, ציין וטרמן כי המים שמשמשים להשקיית הדשא ממוחזרים והושם דגש על אוורור נכון. “מבחינת ייצור אנרגיה האצטדיון אינו מתאים לכך כי הגג עגול ומופנה לכוונים שונים, אבל כל מה שהיה ניתן מבחינת תכנון וצמחייה הוא ירוק וחסכוני”.
האצטדיון נחשב למתוחכם ביותר גם מבחינת המערכות המתקדמות שבו. בחברות בסט ואלקטרה מציינים כי האצטדיון החדש מצויד במערכות מיוחדות שמצלמות את הקהל ברמת רגישות גבוהה מאוד, כך שכל תנועה חריגה גורמת למצלמה להתמקד על אותו אזור. בנוסף יש חדר חפ”ק עם שליטה מלאה על כל הכניסות והיציאות לאצטדיון כלומר ניתן לנעול הכל ולפתוח מהחפ”ק את כל היציאות.
מתחת לדשא הוקמה מערכת למחזור מים כדי שמי הגשם והשאריות של מי ההשקיה יאספו ל-2 מאגרי מים גדולים לשימוש חוזר.
מכיוון שהאיצטדיון נבנה על מדרון, הוא תוכנן לניצול מקסימלי של תוואי השטח. בחלקו המערבי נבנו 6 קומות, כאשר 2 מהן מתחת לפני השטח של האצטדיון. מדובר למעשה במתחם תת קרקעי הכולל כביש שירות פנימי להעברת סחורות וציוד (לשטחים המסחריים), העברת שחקנים, אוטובוסים וציוד להופעות, כל זאת בזמן שהצופים כלל לא יראו שממש מתחת למושבים יש מתחם שלם נסתר מעיניהם.
יו”ר איגוד המהנדסים, דני מריאן, אמר בכנס כי “האיגוד החליט השנה לערוך את הכנס תשתיות ותחבורה בחיפה על רקע הפיתוח המקיף בעיר, הן בתחום פיתוח תשתיות התחבורה, המגורים והן בפיתוח תשתיות התרבות והפנאי, כגון הקמת האצטדיון החדש”. לכנס הגיעו כ-400 משתתפים.


פי.סי.חץ