יופי של פרס

יופי של פרס

מפעל ייצור המזגנים של אלקטרה זכה בפרס דגל היופי של המועצה לישראל יפה

 
מפעל אלקטרה תעשיות בראשון לציון בו מיוצרים מרבית מזגני החברה הוותיקה, זכה לאחרונה בפרס דגל היופי בענף המתכת במסגרת תחרות “תעשייה יפה ומקיימת בישראל יפה” לשנת 2014 מטעם המועצה לישראל יפה.
האות הוענק לאלקטרה בטקס מיוחד במעמד שר הכלכלה נפתלי בנט, נשיא התאחדות התעשיינים צביקה אורן, יו”ר התחרות והשר לשעבר במשרדי החקלאות, התמ”ת ואיכות הסביבה שלום שמחון, נשיא המועצה לישראל יפה גדעון פת, ויו”ר המועצה לישראל יפה גדעון פת.
תחרות תעשיה יפה ומקיימת היא בין התחרויות הראשונות שייסדה המועצה לישראל יפה. תחרות זו הנערכת מדי שנה משנת 1980 מתקיימת בחסות משרד הכלכלה ובשיתוף התאחדות התעשיינים בישראל ואיגוד התעשיה קיבוצית. מטרתה לעודד טיפוח סביבתי ושיפור חזות הסביבה במגזר התעשייתי, לרווחת האדם והקהילה, כחלק מתפיסת איכות חיים כוללת.
מפעל ייצור המזגנים של אלקטרה מוצרי צריכה עוסק בפיתוח וייצור של מערכות מיזוג אוויר ביתיות ומסחריות בטכנולוגיות מהמתקדמות בעולם. צוות הפיתוח של המפעל עוקב אחר מגמות השוק ושוקד על פיתוח מוצרים בטכנולוגיות חדישות ובעיצוב המתאים לצרכי הלקוחות. כפועל יוצא, אלקטרה מציגה את קו מערכות מיזוג האוויר הרחב והמגוון ביותר בשוק הישראלי, הכולל מגוון מזגנים ביתיים במבחר תפוקות, גדלים ותכונות, ביניהם מזגנים עיליים, יחידות מיני מרכזיות ומערכות בטכנולוגיית Inverter החדשנית.
הזכייה בפרס החשוב מגיעה לאחר השקעה רבה בפיתוח סביבתי במפעל על המתחם בשטח של כ-70 דונם ומעסיק כ-300 עובדים. מזגני אלקטרה ואלקו שמיוצרים במפעל מהווים כ-40% ממכירות המזגנים של אלקטרה מוצרי צריכה בישראל.  
המפעל גם מייצא חלק מתוצרתו לחו”ל, שם נמכרים המזגנים בעיקר תחת שמות המותג אלקטרה ו-Airwell תוך מתן מענה כולל למגוון הדרישות המגיעות מלקוחותיה מעבר לים. בנוסף מייצרים במפעל מערכות מיזוג אוויר תעשייתיות ויחידות קצה למערכות מיזוג אוויר מרכזי למגזר המוסדי.
אלקטרה היא החברה הראשונה בארץ שפיתחה מערכות מיזוג ביתיות בטכנולוגיית האינוורטר. מערכות אלו מגיעות לעד 40% חיסכון באנרגיה, המתבטא בחיסכון כספי מצטבר לצרכן של  מאות ואלפי שקלים בשנה. מערכות ה-Inverter נחשבות גם לאמינות ביותר בשל רמת בלאי נמוכה מאוד ובשל יכולתן לשמור על טמפרטורת חדר אחידה לאורך זמן.
מפעל ייצור המזגנים, המשתרע על שטח של כ- 20,000 מ”ר, מתאפיין בפס ייצור גמיש המאפשר לייצר מגוון רחב של מערכות מיזוג שונות על פי הדרישות המתאימות לכל שוק, תוך שמירה על רמות איכות ואמינות גבוהות ביותר. כל מערכות המיזוג המיוצרות במפעל נושאות “תו תקן” של מכון התקנים הישראלי, ומאושרות על ידי מכוני התקינה מהמובילים בעולם.
מעבדות ממוחשבות ומשוכללות, שהושקו לראשונה בארץ על ידי אלקטרה מוצרי צריכה, מסייעות בניהול איכותי של התהליך.
פעילות ייצור המזגנים מקיימת דיאלוג מקצועי ושוטף עם חטיבת שיווק ומכירת המזגנים של אלקטרה, המאפשר למערך הייצור להיות מעודכן באופן מיידי בדרישות הלקוחות ובהתפתחויות טכנולוגיות. קשר זה מהווה השלמה חשובה לתמיכה במוצר ובצרכן.


פי.סי.חץ