חברה ישראלית מפתחת מזגן חסכוני באנרגיה, שיפעל ללא מדחס, ללא צינורות ועם גז ידידותי לסביבה

חברה ישראלית מפתחת מזגן חסכוני באנרגיה, שיפעל ללא מדחס, ללא צינורות ועם גז ידידותי לסביבה

חברת המזגנים הישראלית NEW-AIR מגייסת בימים אלו 20 מיליון שקל כדי לסיים את פיתוח המזגן המהפכני והייחודי שישים תאריך תפוגה על כלל חברות המזגנים בתבל וישנה את חוקי המשחק בענף המגלגל מיליארדי דולרים מדי שנה.

הגיוס הגיע ממשקיעים פרטיים, אשר יאפשרו לה לסיים את פיתוח המזגן המהפכני והעתידי השקט והקל שיפעל ללא מדחס, ללא צינורות, ללא צורך בהתקנה ותוך חסכון ניכר בחשמל.
“לאחר שהשלמנו את הפיתוח התיאורטי בהצלחה, גיוס ההון הנוכחי יאפשר לנו לבנות דגם ראשון בתוך כ-4 חודשים, להשלים את פיתוח הליבה הטכנולוגית עד סוף השנה, ואת הפיתוח התעשייתי המלא של המזגן החדש עד סוף השנה הבאה”, אומר יוסי בורנשטיין, איש עסקים ויזם ירושלמי, המשמש כמנכ”ל NEW-AIR. “אני שמח לראות שהמשקיעים החדשים שהצטרפו לחברה תומכים בנו כדי שנוכל להאיץ את תכנית הפיתוח ולהגיע עם מוצר לשוק במהירות המירבית”.
NEW-AIR פיתחה לדברי בורנשטיין, טכנולוגית קירור מהפכנית, המאפשרת לייצר מזגן שאינו דורש מדחס ולפיכך אינו כולל יחידה חיצונית. המוצר קל וקטן בכחצי מהמזגנים הקיימים בשוק היום. התקנת המזגן המהפכני אינה דורשת צנרת חיצונית וקידוח חורים בקירות, ומתבצעת כפי שתולים תמונה באמצעות 2 ברגים על הקיר, במחיר זול בהרבה מהמחירים בשוק היום.
הטכנולוגיה הייחודית של החברה הישראלית מוזילה את עלות הייצור של המזגן, וכן מוזילה את עלות ההתקנה ואת עלות השימוש השוטף. כמו כן, המזגן המהפכני אינו כולל גז ממשפחת הפריאונים (כמקובל במזגנים) או גז בלתי-ידידותי-לסביבה אחר, ולכן הוא בטוח יותר לשימוש.
הפיתוח הטכנולוגי החדשני של החברה מבוסס על טכנולוגיות בסיסיות מוכרות של כימיה והנדסה כימית, המיושמות ביעילות נמוכה במוצרים אחרים שלא בענף המזגנים. הפיתוח הטכנולוגי פורץ הדרך של החברה באופטימיזציה של חומרים ובמזעור רכיבים ומכלולים איפשר ליישם טכנולוגיות בסיסיות אלו במזגן ביתי ביחס עלות/ביצועים משופר. הפיתוח הטכנולוגי החדשני נרשם בפטנטים רבים, הן על החומרים הכימיים, הן על המכלולים השונים של הליבה הטכנולוגית, והן על הבקרה המערכתית האלקטרונית המתוחכמת. החברה מתכננת להתמקד תחילה בשוק מזגני-החדר הביתיים, המבוסס כיום על מזגנים מפוצלים. גודל השוק העולמי השנתי של מזגני-חדר מפוצלים הינו כ-100 מיליון מזגנים, הנמכרים בסכום כולל של כ-70 מיליארד דולר.
עוד נמסר מהחברה כי הפיתוח מעורר עניין רב בקרב חברות המזגנים המקומיות וכי מספר חברות ישראליות, בהן חברת ענק מעולם המזגנים, המתעניינת מזה זמן ארוך במזגן המהפכני של ״NEW AIR”, נמצאות בשלבים מתקדמים של מו״מ עם יזם המוצר, יוסי בורנשטיין, וזאת במטרה להשקיע במזגן המהפכני שפיתוחו עשוי להסתיים בטווח הקצר. 
בנוסף לחברות אלו, קבוצת אנשי עסקים יהודים מארצות הברית ומקסיקו מעוניינת גם היא להיות חלק מרכזי בתהליך הסופי, ולהשקיע סכומי עתק במטרה להיות חלק מהחברה שעתידה להשאיר מאחור את חברות המזגנים וזאת בשל הטכנולוגיה המתקדמת שלו, שבמרכזה כאמור מזגן שקט ועוצמתי הפועל ללא מדחס וצינורות, במחיר זול יותר ואשר ניתן לשליטה מרחוק באמצעות הסמארטפון.
בורנשטיין: ״אני מאשר את האמור. מדובר בהשקעה גבוהה בסדר גודל של עשרה מיליון דולרים על חמישה אחוזים משווי החברה. אני שמח לבשר כי NEW-AIR בדרך לסיום פיתוח המזגן המהפכני שישים תאריך תפוגה על כלל החברות בשוק המזגנים העולמי״.


פי.סי.חץ