עיריית פ”ת מסרבת להתקין מזגנים בביתני השומרים בבתי הספר

עיריית פ”ת מסרבת להתקין מזגנים בביתני השומרים בבתי הספר

קבוצת הורים לילדים הלומדים בבתי הספר ובגנים בשכונת אם המושבות בפתח תקווה, דורשת מהעירייה לממן התקנת מזגנים לשומרים, הישובים בעמדותיהם ללא כל מיזוג בימי הקיץ.

מאחורי ההתארגנות ניצב תושב העיר, יעקב גרייס שפרסם פוסט בקבוצת הפייסבוק השכונתית, המוחה על המצב הקיים וקורא לחבריו לשכונה לתרום עבור רכישת מזגנים למאבטחים. לדברי גרייס בשמונה בתי ספר וגני ילדים בשכונת מגוריו טרם הותקנו מזגנים, ולכן בחלק מהמוסדות התארגנו הורי הילדים ורכשו מכספם מזגנים עבור ביתני השמירה שהחום בהם מטפס בקיץ ללמעלה מ-40 מעלות. גרייס ציין כי דווקא בבתי הספר והגנים החדשים בשכונה, כמו בית ספר “גולדה”, העירייה כן התקינה מזגן לשומר, ועל כן פנו ההורים בבקשה להתקין את המזגנים גם לשומרים בשאר בתי ספר והגנים בעיר.                                                                “אלה אותם אנשים אשר יושבים שמונה שעות ושומרים על ילדינו בבוטקה חם, מצחין ועלוב בחום בלתי נסבל. הם ביקשו עשרות פעמים מזגן ונדחו בטענות של חוסר תקציב, חוסר תשתיות, מבנה זמני שאוטוטו מפנים וחבל להשקיע וכו’”, כתב גרייס בפוסט. “הגיע הזמן שנכיר להם תודה על פועלם ונדאג להם לקצת רוח גבית קרירה בימים חמים”. 
מבדיקת התוכנית יהיה בסדר של גלי צה”ל, התברר כי  מאחורי הסירוב להתקנת המזגנים עומד יעקב ממן, מנכ”ל עיריית פתח תקווה שמסר כי “השיקול הוא שיקול בטחוני. על השומר  לסייר ולפקח, ולא לאפשר כניסת אנשים זרים למוסד החינוך. ישיבה בתוך ביתן ממוזג מעלה את רמת הסיכון לחדירת גורמים עוינים למוסד החינוכי, ולכן אין בהם מזגנים”. ממן ציין בנוסף כי המזגנים אינם מופיעים בתקנות של המשרד לבטחון פנים  המגדירות את גודלו ומיקומו של הבוטקה.
לדברי ממן לפני מספר חודשים נערך באחד ממוסדות החינוך בעיר תרגיל פתע במהלכו השומרים לא תפקדו כי היו ספונים בבוטקה, ולכן ימשיך לעמוד בסירובו להתקנת מזגנים. על השאלה מדוע כן הותקנו מזגנים בביתני השמירה שבמוסדות החינוך החדשים בשכונת אם המושבות, השיב ממן כי הדבר נעשה שלא על דעת העירייה וכי הרשות שוקלת  את הוצאת המזגנים מאותם ביתנים. ממחלקת הביטחון של משרד החינוך נמסר כי אין הנחיה לאסור את השימוש במזגנים בעמדות שמירה במוסדות החינוך.
אחרי שהועמד על טעותו, ממן הבהיר כי הוא מוכן לשנות את החלטתו באם תגיע הוראה חד משמעית מהמשרד לביטחון פנים המתירה את השימוש במזגן בביתני השמירה. 


פי.סי.חץ