אלקטרה Net:

אלקטרה Net:

פיתוח חדשני שעתיד להוזיל בעשרות אחוזים את עלויות המיזוג במוסדות ובמרכזים מסחריים

אלקטרה מיזוג אוויר השיקה פיתוח חדשני תוצרת כחול לבן בשם “אלקטרה NET“, שעתיד להוזיל בכ-40% את עלויות התפעול של מערכות האקלים במרכזי סחר, מלונות, מוסדות חינוך ומוסדות ממשלתיים בארץ ובעולם. 
לאחרונה החלה החברה לבצע פיילוט, באחת מהעיריות באזור המרכז, למערכת אלקטרה NET שתאפשר לחבר את כל המזגנים הפועלים בעירייה, 850 במספר, למערכת שליטה ובקרה מרחוק. המערכת מבוססת Wi-Fi ו-ZigBee, שהינו פרוטוקול תקשורת ייעודי לעבודה מרחוק על כמות גבוהה של מזגנים.
צריכת החשמל של 850 המזגנים המותקנים במוסד של העירייה בשטחה מתבצע הפיילוט, במהלך יום עבודה של 9 שעות הינה 6650 קילווואט שעלותם 4,000 ש’’ח ליום. אם רק 15% מהמזגנים באתו מוסד ימשיכו לפעול גם במהלך הלילה (15 שעות), מדובר בצריכת חשמל של 1,330 קילווואט שנאמדת ב-800 ש’’ח. כלומר, עלות התפעול החודשית של המזגנים במוסד, הפועלים לאורך יום העבודה, בתוספת 15% מהמזגנים שממשיכים (במתכוון או שלא) לפעול גם במהלך הלילה הינה  למעלה מ- 100 אלף ש’’ח! 
יגיל וויט מנכ”ל אלקטרה מיזוג אוויר ואקלים: “לאחר תהליך מחקר ופיתוח שנמשך כשנה אנו משיקים את הדור השלישי והמתקדם ביותר של מערכות השליטה על אקלים במוסדות. מערכת אלקטרה NET בשילוב גלאי הנפח המתלווה אליה, יודעת לצמצמם עד 40%  מעלויות התפעול הקשורות למיזוג האוויר”. עוד מציין וויט, כי היכולת של המערכת לשדר למנהל התפעול ולמרכז השרות של אלקטרה מידע על פעולת המזגנים בכל עת, תאפשר להעניק שרות מרחוק, לבצע שינויים בזמן אמת ולקבל דוחות תפעול יומיים על הנצילות האנרגטית ישירות למכשיר הנייד”.   
מערכת אלקטרה NET כוללת יחידת בקרה (Master) המתפקדת כשוטר התנועה של המערכת ואחראית על העברת הבקשות בו זמנית לעד 256 יחידות קצה (Slave). היחידה המותקנת בסמוך למזגן, אחראית על ביצוע הפעולות שמגיעות ממערכת ה-MASTER או מהאפליקציה הייעודית שפותחה על ידי החברה עבור סמארטפונים (אנדרואיד) כשכל המערכות משתמשות בשירותים המופעלים על תשתית ענן.  
באמצעות המערכת ניתן להפעיל ולהפסיק את פעולתם של עשרות מזגנים מכל מקום באתר או מחוצה לו, לקבוע את מדיניות העבודה של המזגנים (זמני עבודה, שינוי טמפרטורה, שינוי מצב עבודה ועוד) ברמה של חדרים בודדים או בקבוצות חדרים בעלי שימוש זהה. במידה וישנה הפרה של המדיניות על ידי העובד, מנהל התפעול מקבל מסרון או מייל בנושא והיחידה תחזור לפעול על פי המדיניות שנקבעה.
עוד יודעת מערכת אלקטרה NET להעביר חיוויים על מצב הפעולה של המזגן בכל עת (דו כיווני), מצב הטמפרטורה בכל חדר, קביעת טמפרטורת מינימום ומקסימום בכל המזגנים. קיימת גם אופציה להנפקת דוחות צריכת חשמל ועלות שימוש בזמן אמת. המערכת אף יודעת להפעיל ולכבות את המזגנים בחדרים באמצעות דיבור בלבד ואף מוטמע בה גלאי נוכחות, המאפשר כיבוי אוטומטי ברגע שהחדר אינו מאוכלס לתקופת זמן שהוגדרה על ידי מנהל התפעול.
בגזרת השרות, המערכת יודעת להסתנכרן עם מוקד השרות של החברה ובמידה וקיימת תקלה תפעולית, נציג השרות יכול להתחבר אליה מרחוק, לקבל חיווי מלא על פעולת המזגן ולהעניק מרחוק את השרות הנדרש.


פי.סי.חץ